Kandidaadid

OÜ Solve et Coagula on väike sotsiaalne ettevõte, kelle eesmärk on siduda sotsiaalsed väärtused keskkonna heaoluga. Ettevõte väärindab ringmajanduse põhimõtetel puitu, tehes sellest nii suveniire, kingitusi, tarbeesemeid kui ka mitmesuguseid mööbliesemeid ning pakkudes tööd puuduva ja vähenenud töövõimega inimestele. Ettevõte panustab erivajadusega inimeste toimetulekusse ja heaolusse, samas hoiab loodus- ja elukeskkonda.

78394127_3133522459997269_1221963172609523712_n.png
Hääli kokku: 18

Estonian Cell AS on Eesti suurim biogaasi tootja.  Aastatel 2018-2019 investeeriti enam kui 5 miljonit eurot uude aeroobsesse reoveepuhastusjaama, kus kasutatakse uuenduslikku jämemullitehnoloogiat, mis tagab senisest efektiivsema puhastusprotsessi ja puhtama heitvee. Seejuures annab uus reoveepuhastusjaam olulise elektrienergia kokkuhoiu.

estoniancell_logo.jpg
Hääli kokku: 9

Telia Eesti AS on telekommunikatsioonifirma, kes on juurutanud energia- ja keskkonnajuhtimissüsteemid, mille eesmärk on juhtida toodete ja teenuste keskkonnamõju kogu elutsükli jooksul ning aidata kaasa jätkusuutliku ühiskonna arengule, pakkudes tooteid ja teenuseid, mis võimaldavad klientidel suurendada säästlikkust ja vähendada ökoloogilist jalajälge. 2030. aasta eesmärk on muuta oma äritegevus vastutustundliku digitaliseerimisega nii CO2 emissiooni kui ka jäätmevabaks.

telia_p_rgb.png
Hääli kokku: 6

Eleon on välja arendanud innovaatilise tuuletehnoloogia - multimegavatt-klassi elektrituulikud. Eleoni prototüüp-tuulik on edukalt läbinud kõik vajalikud katsetused ning on keskmiselt 30% suurema tootlikkusega kui sarnased tuulikud maailmas. Eleonil on oma tehnoloogia ning ettevõtte eesmärk on muuta oma tuuletehnoloogiaga Eestis taastuvenergia isemajandavaks ja jätkusuutlikuks.

eleon-logo-primary-color-basic-large.png
Hääli kokku: 17

Eesti Metsameistri Taimekasvatuse OÜ loodi 2015. aastal eesmärgiga tagada raiemahtude suurenemisel ka võimekus uue metsa istutamiseks. Ettevõte pakub lisaks taimedele ka mugavat terviklahendust, mis sisaldab maapinna ettevalmistust, istutamise teenust ja hiljem noore kultuuri järelhooldust. Kasutusel on 4 kasvuhoonet, mis peamiselt töötavad automaatikal ning kasutavad loodussäästlikku kastmissüsteem.

eesti-taimekasvatus_horisontaalne_roheline-copy.png
Hääli kokku: 67

Jutegoods OÜ on väikeettevõte, kelle eesmärk on muuta inimeste mõtteviisi ja seeläbi mõjutada meie keskkonna heaolu. Keskkonnasõbralikud jutekotid on valmistatud looduslikust kiust ehk džuudist ning on biolagunevad, temperatuuri hoidvad ja vastupidavad.

varviline-vaike_2016-copy.jpg
Hääli kokku: 3

New Rustic on mikroettevõte, kes on kombineerinud traditsioonilised tootmismeetodid  uuenduslike ringmajanduspõhimõtetega. Ettevõtte tooted on loodud tekstiili- ja mööblitööstuse jääkidest. Kande- ja seljakottide materjalid kootakse traditsioonilisel viisil kangastelgedel tekstiilitootmises tekkivast ülejäägist ning nahast tooted või kootud kottide detailid tulevad mööblitööstusest, seal tekkivast jäägist. Kõik tooted valmistatakse käsitööna Eestis.

new-rustic_logo_sotsmed.jpg
Hääli kokku: 50

Coca-Cola HBC Eesti on juurutanud keskkonnajuhtimissüsteemi ning seadnud endale keskkonnaeesmärgid, milleks on nii pakendijäätmete kogumine ja taaskasutamine kui ka tootedisainiga võimalikult keskkonnasõbralike pakendite väljatöötamine ning taaskasutatava materjali suurendamine tootmisprotsessis. Ühtlasi on ettevõtte jaoks oluline avalikkuse teadlikkuse parandamine jäätmete liigiti kogumisest ja juba olemasolevate kogumissüsteemide kasutamise suurendamine.

cchbc-eesti-logo.png
Hääli kokku: 1

Nulljääde OÜ on veebipood, kes seisab loodust hoidva elustiili eest ja hindab Eesti inimeste tööd ning pingutusi keskkonnahoiu nimel. Kõik veebipoes väljas olevad tooted on hoolikalt Eestist valitud, seejuures on silmas peetud nullkulu elustiili ning teisi loodust säästvaid põhimõtteid. Toodete saatmisel kasutatakse juba korra kasutatud pakkevahendeid.

logo-400px.png
Hääli kokku: 6

ASil Estanc on integreeritud juhtimissüsteem, mis hõlmab keskkonna heaolu, sotsiaalset vastutust ning töötervisehoidu ja -ohutust. Ettevõtte jaoks on oluline, et sammud jätkusuutlikkuse suunal oleksid praktilised ning järjepidavad. Eesmärk on valmistada protsessitehnikat, mis aitab kaasa maailma jätkusuutlikumaks muutmisele.  Ringmajanduse väärtustamiseks on neil täna survekatsetel kasutusel vihmavesi ning sel viisil hoitakse kokku miljon liitrit puhast joogivett, kasutatakse taastuvatest allikatest toodetud elektrit ning kontori põrandaid katavad ookeanist korjatud plastikust tehtud vaibad.

estanc_logo-sinine-hall-sloganiga.png
Hääli kokku: 25

OÜ Signe Seebid on ettevõte, kes toodab tarbekosmeetikat, mis ei sisalda sünteetilisi säilitus- ega värvained. Toodete pakendamisel kasutatakse peamiselt klaasi ja töödeldud paberit ning eesmärk on maksimaalselt taaskasutada olemasolevat pakkematerjali. Veopakendeid taaskasutatakse ega osteta eraldi sisse.

sslogo.jpg
Hääli kokku: 51

HORIZON Tselluloosi- ja Paberi AS on asunud viimastel aastatel jõudsalt oma ökoloogilist jalajälge vähendama. Parima võimaliku tehnoloogia juurutamise programmiga on ettevõte teinud mitmeid investeeringuid ja keskkonnaprojekte, millega on veekasutust vähendatud 40%, lubja kasutust vähendatud 40%, kasutatakse 80% taastuvenergiat ning vähendatud on kasvuhoonegaaside emissioone.

2018 aastal on käiku antud kaasaegne koostootmisjaam, millega ettevõte on viinud taastuvenergia kasutuse 80%-ni ja vähendanud koosmõjus teiste investeeringutega oma kasvuhoonegaaside emissioone 80%. 2018-2019. aastatel käivitati paberkottide tootmisliinid, mis toodavad keskkonnasõbralikke biolagunevaid jõupaberist kotte, kus toorainena kasutatakse 100% FSC-sertifitseeritud puitu.

horizon-logo.png
Hääli kokku: 473

OÜ Biofire on väikeettevõte, kes toodab ja arendab geelmasse. Koostöös erinevate teadus- ning tööstusasutustega arendatakse tooteid eesmärgiga leida ning luua uuenduslikke, inimsõbralikke, ohutumaid ja looduslähedasi lahendusi igapäevaseks kasutamiseks, nii tava kui militaarsektoris. Kõik tooted ja toorained on saadud taastuvenergiat kasutades ning toodete põhikomponent on bioetanool.

biofire_1-1.png
Hääli kokku: 19

Stockmanni jaoks on oluline toetada teadlikku tarbimist ja kauakestvaid ning läbi mõeldud ostuotsuseid. 2019. aastal eemaldati müügilt ühekordsed plasttooted, propageeriti poekottide tasustamist ning pakuti alternatiivseid ja taaskasutatavaid kotte. Samuti tehti koostööd disaineritega taaskasutatavate kollektsioonide loomisel. Käesoleval aastal on Stockmann vähendanud plastkottide arvu 19%, ligikaudu 200 000 koti võrra.

stockmann-logo-must.jpg
Hääli kokku: 4

Eesti Pandipakend on pandipakendite kogumisega tegelev taaskasutusorganisatsioon, mille missiooniks on keskkonnasäästliku läbipaistva ja kvaliteetse teenuse pakkumine kõigile oma partneritele ning tarbija rahulolu tagamine. Eesti Pandipakendi eesmärk on olla üks maailma innovaatilisematest ja efektiivsematest taaskasutusorganisatsioonidest ning 2019. aastal toodi turule prügistamist vähendavad korduskasutatavad panditopsid.

pandipakend_logo_rgb_vertikaal_slogan_colour.jpg
Hääli kokku: 34

Trimtex Baltic OÜ eesmärk on olla keskkonnast hooliv ja jätkusuutlik rõivatootmisettevõte. 2019. aastal võtsid nad kasutusele Clean GRIT - Re:cycle, Re:mind, Re:duce põhimõtted, mis sisaldavad endas erinevaid keskkonnajuhtimise tegevusi. Loodud on uus upcycling kollektsioon, mille eesmärk on vähendada tootmisel tekkivaid jäätmeid ja samal ajal kasutada jääke uute toodete valmistamiseks.

logo.jpg
Hääli kokku: 87

UpSteam on Eesti ettevõte, kes pakub uuenduslikku autopesuteenust. Keskkonnahoidliku autopesuteenuse saab tellida mobiilirakenduse või veebiplatvormi kaudu. Teenust osutatakse nii autopesuks mõeldud kaubikute kui ka jalgratastega. Auto pestakse puhtaks kasutades keskkonnasõbralikke pesuvahendeid ning autode ümbrus peale pesu jääb puhtaks.

 

upsteam-logo-2018.jpg
Hääli kokku: 2079

Naturewear OÜ on Tartus tegutsev väikeettevõte, kes toodab zero-waste naitsekingi. Uus kodumaine jalatsibränd KIRA on valmistatud taaskasutatavatest materjalidest. Kingade pealiskangaks on tugeva tekstuuriga taaskasutatud puuvill, sisevoodriks plastpudelitest valmistatud õhuke vilt ning tallaks ümbertöötatud rehvid.

kira_fb_logo.png
Hääli kokku: 28

Uute efektiivsete ja keskkonnasõbralike protsesside arendamine ja juurutamine Enstos on süstemaatiline protsess, mis on muutunud omamoodi eluviisiks. Käesoleva aasta üks projekt "Paberivaba tootmine" võimaldab vähendada paberi- ja ajakulu ning ennetada tõhusa tootmise võimalikke takistusi. Varajane reageerimine võimaldab vajalikke ressursse efektiivsemalt planeerida ning hankida, kaasates seejuures siseseid ja väliseid tarnijaid.

ensto-text-logo-without-slogan-cmyk-tiff-2480px_hq-(1_hq.jpg
Hääli kokku: 40

Mixpack on väikeettevõte, kes soovib vähendada plastiku tarbimist ning tegeleb komposteeritavate ja loodussõbralike lahenduste väljatöötamisega. Peamine eesmärk on plastiku tarbimise vähendamine ja alternatiiviks pakutakse komposteeritavaid ühekordseid pakendeid koos kompostimisteenusega Eestis.

mixpack_vector_logo.png
Hääli kokku: 2432

Tammejuure Mahetalu toodang valmib omakasvatatud mahetoorainest ja talu enda sertifitseeritud seadmetega, mis tagavad kvaliteetse kohaliku päritoluluga toidu. Mahetoodete valmistamiseks kasutatakse päikeseelektrijaamas toodetud taastuvenergiat ning tooraine kuivatatakse biokatlas. Sellise tootmisviisiga saavutatakse väiksem ökoloogiline jalajälg.

tammejuure-mahetalu-logo.jpg
Hääli kokku: 21

Reverse Resources tegeleb protsesside ja toetava tarkvara arendamisega rõivatootmistehastes tekstiilijääkide väljaselgitamiseks ja taaskasutusse suunamiseks. Ettevõtte tegevus on suunatud neljale sihtgrupile, kelleks on rõivatootmistehased, tekstiilijääkide töötlejad, jääkide tarnijad (kogumine, ladustamise, logistika) ning suured rõivabrändid.

logo.png
Hääli kokku: 14

ASi Salutaguse Pärmitehas eesmärk on arvestada oma tootmises lisaks looduskeskkonna heaolule ka sotsiaalse vastutusega. Ettevõte teeb koostööd teadus-arenduskeskustega, et saavutada parim teadaolev tehnoloogia pärmi tootmiseks ja puhastusprotsessideks. Täna kasutatakse tehases reovee puhastamiseks keskkonnasäästlikku tehnoloogiat, kus klassikalise aeroobse meetodi asemel on kasutusel anaeroobne protsess.

logo-lallemand-salutaguse.png
Hääli kokku: 140

Tekstiili renditeenuse ettevõte Lindström järgib ringmajanduse põhimõtteid, et vähendada materjalikulu, tegevuskulusid ja jäätmete hulka ning seeläbi ka ettevõtte enda ja teenindatavate klientide tegevusest tekkivat ökoloogilist jalajälge. Enamik Lindströmi tekstiilitoodetest saab oma elutsükli lõppedes uue elu – õlilappidest õlimatid, õlimattidest imamispoomid, hotellitekstiilidest puhastuslapid, froteerättidest uued rõivad, tööriietest kaelarätid, ostukotid, majade isolatsioon, vaipadest asfalt, poksikoti täide jne.

logo_rgb_valge.png
Hääli kokku: 33