Solarstone OÜ

Päikesepaneelid, mis sobivad iga katusega - Solarstone

Solarstone sai alguse 2015. aastal, kui seisti silmitsi uudse väljakutsega elamusehituses – kuidas kasutada nutikaid taastuvenergia lahendusi kaasaegse ja kestva katuse rajamisel. Kolme asutaja näol said kokku kogemused inseneeriast, katuseehituse ekspertiisist ning materjaliteadustest.

Uuendusliku tootena tõi Solarstone OÜ 2020. aasta algul turule patenteeritud Click-on raamitise, mis muudab standardsed päikesepaneelid koheselt kaks-ühes katusekattematerjaliks, jäädes katusel esteetiline ja vastupidav. Click-on töötab eelpingestamise põhimõttel ilma liimi ja kruvideta. Lõpptulemus jääb äärmiselt tugev ja vastupidav ning vastab kõikidele ohutusstandarditele. Selle lahendusega on ettevõte loonud täiesti uue standardi päikesekatuste turul. Click-on muudab päikesekatuse kuni poole võrra taskukohasemaks. Hind on määrav argument, sest inimesed soovivad teada, milline on katuse kui rahavoogu genereeriva investeeringu tasuvusaeg. Ettevõte julgeb väita, et see sõltub tarbimismustrist, kuid tasuvusaeg on 7-10 aastat, mis on kordades lühem, kui toote oodatav kasulik eluiga.

Katuste puhul on tegemist kasuliku ressursiga, mida on võimalik nutikalt monetiseerida. Click-on lahendus just seda võimaldab, kiiresti ja taskukohaselt. Oluline faktor päikesekatuste juures on paigalduslihtsus. Click-on katus on üks lihtsamini paigaldatav päikesekatus turul. Regulatsioonid, majade energiaklassi parandamise nõuded ja üldine rohemõtlemine on nõudlust hüppeliselt kasvatanud ning aeglase paigaldusega ei saa olla konkurentsivõimeline.

Solarstone on Põhjamaade esikolmes ehitisintegreeritud päikesepaneelide (BIPV) pakkuja (kivikatused, valtskatused ja täiskatused), eesmärgiga kasvada kolme aasta perspektiivis Euroopa esikolme. Juba täna aitavad nende lahendused vältida enam kui 3700t CO2 emissioone igal aastal.