Comodule OÜ

CM

Comodule on maailma üks juhtivamaid mikromobiilsuse arendajaid, tootes nii asjade interneti (IoT) mooduleid/lahendusi, mis võimaldavad hallata jagamismajanduse süsteeme, kui ka maailma kõige keskkonnahoidlikumaid elektritõukerattaid Tuul ja Äike brändide alt.

Comodule’i tootearendus on väga selgelt suunatud pilguga tuleviku ja rohepöörde suunas, keskendudes tervikliku lahenduse arendamisele alates IoT laheduste ning e-tõukerataste disainist ja tootmisest kuni nende jagamisplatvormide haldamiseni. Nii on Comodule Eestis ja ka Euroopas ainuke mikrobiilsuse lahendusi pakkuv ettevõte, kes ise terviklikku lahendust pakub, sh e-tõukerataste tootmist Eestis asuvas süsinikuneutraalses tehases. Kuna ettevõte ise kontrollib kõiki tootmisprotsess etappe, siis on see pakkunud ainulaadese võimaluse arendada välja kõige kvaliteetsema, ohutuma, mugavama ja keskkonnahoidlikuma e-tõukeratta. Keskkonnahoidlikud ja ringsed materjalid, ligi 40% ulatuses kasutatakse ringseid materjale ning üle 90% tõukerattast on võimalik peale selle eluiga uuesti ringlusse võtta, uudne akutehnoloogia, modulaarne ja vastupidav disain, kasutuse ja remondivajaduste ennetav ja planeeriv seiresüsteem jms on aidanud luua e-tõukeratta, mille rohkem kui 10 aasta pikkune eluiga ületab kordades teiste sarnaste rataste oma. Comodule uuenduslik ja edumeelne IoT rakendus lubab e-tõukerattast pidevalt seirata ja jälgida, pakkudes nii mitmeid lisateenusid ja funktsioone. Tõukeratta ergonoomiline ja nupuvaba tootedisain tagab mugava sõidukogemuse, topeltpidurite süsteem kõige lühema pidurdusteekonna, õhkrehvid annavad võimaluse sõita erinevatel teekatetel, sõiduulatus on kuni 40 km ning vahetatavad akud on teinud Comodule tõukerattast ka peale keskkonnahoidlikuse ka kõige mugavama ja ohutuma e-tõukeratta. Ettevõte on juurutanud ka keskkonnajuhtimissüsteemi ISO 14001.

Comodule edukuse aluseks on olnud olnud aga selle asutajate ühine visioon ka tegelikult keskkonnahoidlikke muutusi mikromobiilsuse vallas ellu kutsuda ja vältida selles valdkonnas tihti levivat rohepesu. Comodule asutamise eesmärgiks oli väga selge mobiilsus- ja ka keskkonnaprobleemile lahenduse pakkumine. Pühendumus pakkuda kvaliteetset, ohutut ja ka päriselt keskkonnahoidlikku/puhast mobiilsusteenust on jätkuvalt ettevõtte tegevuse ja kogu meeskonna toimimise aluseks.

Täna on Comodule üks väheseid kasumlikke ja finantsiliselt jätkusuutlikke mikromobiilsuse ettevõtteid Euroopas. Comodule on viimastel aastatel näidanud väga kiiret kasvu. Kiiresti on suurenenud riistvara ja tõukerataste müük ning ka e-tõukerataste jagamise teenus. Alates 2017. aastast on oma käivet suurendanud aastas ligikaudu 4.5 korda. Täna on Comodule abiga internetti ühendanud üle 400 000 väikese elektrisõiduki 45 riigis ning üle 60 linnas üle maailma.