Kandidaadid

kfkfkfk

2021. aasta kevadel asustati Saaremaa rannikumerre ca 350 000 haugimaimu. See sai teoks tänu paljudele inimestele, kes osalesid selles pikalt planeeritud ettevõtmises vabatahtlikena, annetajatena, spetsialistidena ja muul moel toetajatena.

skv-hq-rgb-210323.png

Lääneranna valla järelevalvespetsialist Piret Mäestu on võtnud oma südameasjaks harida Lääneranna vallas elavaid inimesi keskkonnateemadel. Selleks korraldab ta juba kolm aastat järjest igal maikuul keskkonnakuu kampaaniat, mis on alati täis põnevaid artikleid, loose ja videoid. 

Roheline vald MTÜ töötab välja ja viib ellu kogukondlikke roheprojekte, mis annavad elanikkonnale otsest efekti läbi keskkonnateadlikkuse suurendamise ja praktiliste tegevuste. Roheline vald on ellu kutsunud kogukondlikud taastuvenergial töötavad toiduringluskapid, mis aitavad otseselt vähendada toidukadu. 

Porkuni konnade päästmise tiim päästab igal aastal tuhandeid konni, kes muidu hukkuksid autorataste all. Aastal 2021 päästeti üle 7000 konna.

REUSE ME programmi eesmärk on minimaliseerida keskkonnale tehtavat kahju ning ringmajanduse kaudu pöörata rohkem tähelepanu jätkusuutlikule tarbimisele. Programmi käigus kogutakse tarbijatelt tagasi kasutuses olnud kosmeetikatoodete pakendid ja suunatakse uuesti ringlusesse.

tilk2.png

Aina Lee ja Türi kogukonnaselts on võtnud südameasjaks korraldada näidistöötubasid ja loenguid vanade majade ning mööbli taastamise kohta. Väärindav ja taastav ehitus on keskkonnahoidlik tegevus ning pöörab inimesi väärtustama vanu maju ja mööblit.

Eesti Metsa Abiks MTÜ metsanduse ja looduskaitse ekspert Mati Sepp on pühendunud ja entusiastlik noor metsahoidja, kes aitab ametnikke, metsaomanikke ning viib läbi erinevaid loodushariduslikke üritusi. 

MTÜ Uuskasutuskeskus avas 2021. aastal koostöös Astri Grupiga ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel innovatiivsed keskkonnasõbralikud kogumismajad, mis asuvad Tartus Lõunakeskuse, Pärnus Pärnu Keskuse, Tallinnas Balti Jaama Turu ning Narvas Fama keskuse välialadel. Majadesse saab ära tuua kõik korralikud ja kasutuskõlblikud asjad, mida inimesed ise enam ei vaja.

uuskasutuskeskus_horis.jpg