2013

Konkursile "Aasta Keskonnategu 2013" laekus tänavu 16 kandidaati.

 

"Aasta Keskkonnategu 2013" üldvõitja

MTÜ Eesti Ornitoloogiaühing, projektiga „Talvine aialinnuvaatlus“. Tegemist on suurim kodanikuteaduse projekt Eestis, milles osales 2013. aastal 2501 vaatlejat. Projekti raames tuleb jaanuarikuu viimasel nädalavahetusel leida üks tund, minna aeda (parki) ja märkida üles seal kohatud linnuliigid. Aialinnuvaatluse käigus õpivad inimesed talviseid aialinde määrama, toitma neid õigesti ja vastutustundlikult. Samuti on võimalik saadud andmeid analüüsida ning parandada lindude heaolu.

 

Vaata videot!

 

Tunnustatud tänukirjadega

 

  • Porkuni Kool, kooli lähedusse matkaraja rajamine

Puhastati metsaalused olmeprügist, niideti sisse matkarajad. Puhastati Porkuni järve ümbrus ja Valgejõe algus olmeprügist ja maha langenud okstest. Matkaradade pikkuses on 5 ja 7 km ja need on loodud mõeldes eelkõige oma kooli õpilastele (erivajadustega laste kool). Avamine toimus 16. oktoobril 2013.

  • Kohila Keskkonnahariduse Keskus ja Naturewalk OÜ, õppekeskkond „Eesti sood“

Projekti raames loodi vabavarana õppekeskkond „Eesti sood“, mis toetab riiklikku õppekava. Õppekeskkond on teejuhiks soode maailmas ja seal leidub palju infot meie soode, seal oleva elustiku ja taimestiku kohta. Läbi õppekeskkonna on võimalik teha läbi virtuaalne Rabivere rappa. Koduleht www.rabivere.kohila.edu.ee

  • SA Eestimaa Looduse Fond, ELF talguprogramm

ELF-i 2013. aasta talguprogrammi raames korraldati 62 talgut, mille raames korrastati maastikke, hooldati liikide elupaiku ning aidati teadlastel saada andmeid loomade arvukuse kohta. Koostööd tehti väga paljude inimestega, kes toetasid programmi nii rahaliselt kui tööjõuga. Kokku osalesa talgutel 931 inimest.

  • Tartu Keskkonnahariduse Keskus, Tartu Loodusmaja valmimine

Tartu linna esimene terviklik keskkonnahariduslik kompleks, mille hoone ja ümbritsev keskkond toetab sisulist keskkonnahariduslikku tegevust. Loodusmaja koosneb energiatõhusast õppehoonest ja seda ümbritsevast õpperadadega avalikust pargist. Loodusmaja avati septembris ja esimes kolme kuuga on erinevatel ürituste osalenud üle 8000 inimese. Huvikoolis käib ligikaudu 665 last