2021

Konkursile "Aasta Keskonnategu 2021" laekus 8 kandidaati ja üldvõit ning 5000 euro suurune preemia läks MTÜ-le Uuskasutuskeskus pojekti "Keskkonnasõbralikud kogumismajad" eest. 

Tänukirjadega tunnustati:

  • Haugimaimude taasasustamine – MTÜ Saaremaa Kalavarud

Kandidaadid: 

Haugimaimude taasasustamine - MTÜ Saaremaa kalavarud

2021. aasta kevadel asustati Saaremaa rannikumerre ca 350 000 haugimaimu. See sai teoks tänu paljudele inimestele, kes osalesid selles pikalt planeeritud ettevõtmises vabatahtlikena, annetajatena, spetsialistidena ja muul moel toetajatena.

Keskkonnakuu korraldamine - Piret Mäestu

Lääneranna valla järelevalvespetsialist Piret Mäestu on võtnud oma südameasjaks harida Lääneranna vallas elavaid inimesi keskkonnateemadel. Selleks korraldab ta juba kolm aastat järjest igal maikuul keskkonnakuu kampaaniat, mis on alati täis põnevaid artikleid, loose ja videoid. 

Kogukondlikud toiduringluskapid - MTÜ Roheline Vald

Roheline vald MTÜ töötab välja ja viib ellu kogukondlikke roheprojekte, mis annavad elanikkonnale otsest efekti läbi keskkonnateadlikkuse suurendamise ja praktiliste tegevuste. Roheline vald on ellu kutsunud kogukondlikud taastuvenergial töötavad toiduringluskapid, mis aitavad otseselt vähendada toidukadu. 

Konnade päästmine rände ajal – Robert Sild ja konnapäästjate tiim

Porkuni konnade päästmise tiim päästab igal aastal tuhandeid konni, kes muidu hukkuksid autorataste all. Aastal 2021 päästeti üle 7000 konna.

TILK! Keskkonnaprogramm REUSE ME - Green Valley Ventures OÜ

REUSE ME programmi eesmärk on minimaliseerida keskkonnale tehtavat kahju ning ringmajanduse kaudu pöörata rohkem tähelepanu jätkusuutlikule tarbimisele. Programmi käigus kogutakse tarbijatelt tagasi kasutuses olnud kosmeetikatoodete pakendid ja suunatakse uuesti ringlusesse.

Vanade majade ja mööbli taastamine - Aina Lee ja Türi Kogukonnaselts

Aina Lee ja Türi kogukonnaselts on võtnud südameasjaks korraldada näidistöötubasid ja loenguid vanade majade ning mööbli taastamise kohta. Väärindav ja taastav ehitus on keskkonnahoidlik tegevus ning pöörab inimesi väärtustama vanu maju ja mööblit.

Mati Sepp - looduskaitse ja metsanduse ekspert

Eesti Metsa Abiks MTÜ metsanduse ja looduskaitse ekspert Mati Sepp on pühendunud ja entusiastlik noor metsahoidja, kes aitab ametnikke, metsaomanikke ning viib läbi erinevaid loodushariduslikke üritusi. 

Keskkonnasõbralikud kogumismajad - MTÜ Uuskasutuskeskus

MTÜ Uuskasutuskeskus avas 2021. aastal koostöös Astri Grupiga ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel innovatiivsed keskkonnasõbralikud kogumismajad, mis asuvad Tartus Lõunakeskuse, Pärnus Pärnu Keskuse, Tallinnas Balti Jaama Turu ning Narvas Fama keskuse välialadel. Majadesse saab ära tuua kõik korralikud ja kasutuskõlblikud asjad, mida inimesed ise enam ei vaja.