2006

Kategooria "Aasta Keskkonnategu 2006"

  • Põlva Maavalitsus – ökofestival "Rohelisem Elu", 25 000 krooni
  • SA Eestimaa Looduse Fond ja MTÜ Nõva Tuletõrjeselts – aktiivne tegevus Loode-Eesti naftareostuse likvideerimisel
  • MTÜ Eesti Roheline Liikumine - "Loodussõbraliku toote kampaania" korraldamine

Aasta keskkonnateo väljaselgitamine osutus raskeks, sest lõpuks jäi sõelale neli väga tugevat kandidaati. Konkursi võitnud Põlva Maavalitsuse Ökofestival on üsna haruldane maavalitsuse ettevõtmine ja suureks eeskujuks ka teistele.

Teise koha pälvis Loode-Eestis merereostuse koristamise korraldamine. Selle teoga seoses oli kaks kandidaati, kelle vahel konkursi komisjon otsustas jagada teise preemia. Eestimaa Looduse Fond (ELF) väärib tunnustust eelkõige oma aktiivsuse eest õlireostuse koristamisel. Oluline on, et ELF andis seejuures vabatahtlikele võimaluse kaasa lüüa. Sama preemia sai ka MTÜ Nõva Tuletõrjeselts, kes tegutses jaanuaris-veebruaris Nõva rannikut tabanud reostuse likvideerimisel omal algatusel seni, kuni Päästekeskus ja teised vabatahtlikud appi tulid.

Kolmas preemia anti Eesti Rohelisele Liikumisele „Loodussõbraliku toote kampaania" eest, mis oli silmapaistev oma jätkusuutliku, lihtsa ja selge sõnumi ning tiheda koostöö poolest muidu tarbimist õhutavate supermarketitega. Välimeediakampaaniaga tutvustati tarbijale igapäevaste ostuotsustega kaasnevat keskkonnamõju, suunates neid eelistama keskkonnasõbralikke ökomärgistega tooteid.

 

Kategooria Aasta Keskkonnateoke 2006 tiitli võitis MTÜ Eesti Koolimetsade Ühendus - õuesõppe idee propageerimine ETV telesaate „Õpiõu!" kaudu.