Kandidaadid

Hugo Koppeli omaalgatuslik Klatenbrunni matkaraja korrastamine on olnud matkaraja loojatele ja kasutajatele innustav ning toetav, et tegeleda ka matkaraja ülejäänud osa uuendamise-kaasajastamisega. Näeme, et tegelikult on võimalik üsna vaikselt ja väikeste jõududega muuta matkarada paremaks. Hugo Koppel on näidanud oma tegevustega, et matkarada on võimalik kasutada turvaliselt aastaringselt. 

Alates 2020. aasta suvest pakub Hiiumaa vald saare külastajatele mugavat olmeprügist vabanemise võimalust eelmakstud jäätmekoti näol, et suurendada inimeste keskkonnateadlikkust ja vähendada keskkonnareostust. Keskkonnategu on jätkuv läbi aastate ning võiks olla eeskujuks kõikidele valdadele ja maakondadele üle Eesti.

Haridusprojekt Solaride ehitab Eesti esimest päikeseautot, et pöörata tähelepanu kehvale innovatsioonitasemele transpordisektoris. Päikeseauto ehitamise harukordsus on tekitanud huvi ka meedias ning Eesti mõttes veidi hullumeelne idee on seetõttu jõudnud laialdase publikuni.

solaride_logo_colour_cmyk.png

Fred Mühls on võtnud oma südameasjaks Saku vallas Kiisal asuva Keila jõe puhastamise prügist. Tegu on eeskujuks kõigile, kes soovivad veidi panustama meie elukeskkonna parendamisele. 

Türil toimuv kestliku elustiili festival Rohevest on muutnud kogukonna suhtumist kestlikesse väärtustesse positiivsemaks. Tänu Rohevesti üleskutsetele on loodud kogukondlik nõudeladu (laenutus), kostüümilaenutus, vanamaterjali näidiste varu jne.

tuksi-konn-ja-tekst-ehk-logo.jpg

Taimse Teisipäeva kooliprogrammi raames pakuvad liitunud koolid ühel korral nädalas keskkonnasõbralikku lihavaba koolilõunat. Lisaks haritakse õpilasi toidu, tervise ja keskkonna seoste kohta.

tt-logo.png