keskkonnasõbralikud kogumismajad - MTÜ Uuskasutuskeskus

Keskkonnaga seotud teemad, sealhulgas taaskasutus, on tulnud, et jääda. Need muutuvad aina olulisemaks, sest igaühe rohelise jalajälje vähendamine on möödapääsmatu. Järjest enam inimesi soovib anda oma panuse keskkonna heaks, kuid see peab olema talle samal ajal mugav. Üks lihtsamaid viise keskkonnast hoolivalt toimida on asjade uuesti kasutusse loovutamine ning teisele ringile jõudnud esemete eelistamine uut asja ostes. Asjade lihtsaks ja mugavaks uuele ringile andmiseks avaski MTÜ Uuskasutuskeskus koostöös Astri Grupiga Tartus, Pärnus, Tallinnas ja Narvas innovatiivsed ja keskkonnasõbralikud kogumismajad, mis on ainulaadsed ka väljaspool Eestit.

Majadesse saab ära tuua kõik korralikud ja kasutuskõlblikud asjad, mida inimesed ise enam ei vaja, sh riided, raamatud, nõud, jalatsid, mänguasjad, väiksemad mööbliesemed, kodutehnika jms. Maja toimib nädala sees 24/7 iseteeninduspunktina, kuhu saab asju läbi luukide ära anda, ja nädalavahetusel mehitatud vastuvõtupunktina. Kogumismaja on hästi ligipääsetav nii jala kui autoga, et suurema hulga ja raskemate asjade üleandmine oleks võimalikult mugav.

Esimese 12 kuuga tõid inimesed kogumismajadesse ligikaudu 180 000 tonni asju, mis suunatakse uuesti ringlusesse läbi Uuskasutuskeskuse poodide või abivajajaid aidates. Võib väita, et suur osa nendest asjadest oleks võinud jõuda prügimäele. Asjade uuesti kasutusse suunamisega säästame ka uute asjade valmistamiseks kuluvaid ressursse.

 

tallinn-kogumismaja-2022.jpg

Total votes: 27