konnade päästmine rände ajal - Robert Sild ja konnapäästjate tiim

Konnad täidavad ökosüsteemis tähtsat rolli – nad söövad ära suurtes kogustes mitmesuguseid putukaid. Näiteks sööb üks rohukonn suve jooksul keskmiselt üle tuhande aiasaadusi kahjustava putuka. Konnade kudu, kullesed ja moonde läbinud isendid on oluline toidulaud väga paljudele teistele loomadele. Kui konnade arvukus oluliselt langeb, siis mõjutab see tugevalt teiste loomade elu. Seetõttu on vaja tagada konnade hea käekäik.

Porkuni usinad konnapäästjad tegutsevad kevadeti kaks nädalat järjest iga päev. Õhtuti on valvemeeskond vabatahtlikult, helkurvestid seljas, ämbrid käes Porkuni järve ümbrusest tuhandeid konni päästmas. Põhiline piirkond, kust konni päästetakse, on Tamsalu-Rakvere maantee Porkuni küla teelõik. Konnatiimi juhiks on vabatahtlikult saanud Robert Sild, keda kohalikud kutsuvad "konnakunniks". Usinaid konnapüüdjaid on teisigi - Mariliis Sild, Galina Zujeva, Kai Noormägi, Terje ja Triin Kundla ning Marika Uussalu.

Igal aastal võtavad konnade päästmisest osa ka Porkuni Kooli lapsed, kellele korraldatakse Eestimaa Looduse Fondi abiga ka koolitusi. Päästmisega on vabatahtlikult ühinenud ka Porkuni küla lapsed, kes usinasti aitavad just päevasel ajal konnad võrgu tagant üle tee. Koostööd tehakse ka Tapa vallaga, kelle lahkel loal üks teelõik järve ääres kaheks nädalaks ehk konnade rände ajaks suletakse. Eestimaa Looduse Fond varustab päästjaid kinnaste, ämbrite ja pealampidega. Lisaks konnadele päästetakse tee pealt ka vesilikke.

 

konnad.jpg

Hääli kokku: 41