TILK! keskkonnaprogramm reuse me - Green Valley Ventures oü

REUSE ME on naturaalse looduskosmeetikabrändi Tilk! loodud unikaalne keskkonnahoiuprogramm Eestis. Programmi peamine eesmärk on minimaliseerida keskkonnale tehtavat kahju ning ringmajanduse kaudu pöörata rohkem tähelepanu jätkusuutlikule tarbimisele.

Programmi käigus kogutakse tarbijatelt tagasi kasutuses olnud kosmeetikatoodete pakendid, mis seejärel uuesti ringlusse suunatakse. REUSE ME programmi raames tagasikorjatud pakendid läbivad hoolika desinfitseerimisprotsessi ning kontrolli, et pakend oleks uuesti ringlusse saatmiseks sobiv. Kontrolli ja puhastamise järel täidetakse pakend uue ja värske tootega, et tagada selle parimad omadused ning säilimine. Teisele ringile saadetud topsi kasutamisega jääb üks täisväärtuslik tops ära viskamata ning samuti jääb ära keskkonda kurnav uute topside tootmisprotsess. Nii saame korraga vähendada nii tekkiva prügi kui tootmisel kuluva energia hulka.

REUSE ME teine eesmärk on vähendada tarbitavate pakendite hulka ning seetõttu on e-poes võimalus tellida kõiki tooteid välise pakendita. Välispakendita tellimise võimalus vähendab pakenditaara hulka, mis tarbijale toote kasutamise ajal lisaväärtust ei paku ning suunab inimesi juba toote soetamise hetkest keskkonnahoiule mõtlema. Iga tellimata jäetud välispakend on oluline samm enda ökoloogilise jalajälje vähendamise ning teadliku tarbimise suunas.

 

tilk.jpg

Hääli kokku: 35