Solaride - SolarCar Estonia MTÜ

Solaride on haridusprojekt, mille käigus ehitavad tudengid valmis Eesti esimese päikeseauto, millega võistelda 2023. aastal Austraalias toimuval päikeseautode võidusõidul Bridgestone World Solar Challenge’il (BWSC). Esimese päikeseauto ehitamine on erakordne ja innovatiivne tegevus ning tekitanud huvi ka meedias ja jõudnud laialdase publikuni. Ehitatava päikeseauto näol on tegemist tänavalegaalse sõidukiga, millel on neli kohta ning täislaadituna võib auto läbida 700-800 kilomeetrit. Kui kasutada päikesepaneelidega kogutud energiat on võimalik läbida veelgi pikem teekond, mis tähendab lisa 200 km.

Varasema päikeseauto ehitamise kogemuseta noortele on käesolev projekt esimene suurem inseneeriaalane väljakutse, kus praktilised teadmised sünnivad tegemise käigus. Kogu päikeseauto protsessi kajastatakse sotsiaalmeedias, raadiointervjuudes, otseülekannetes, artiklites, blogis, taskuhäälingutes ja teleintervjuudes ning ühtlasi juhitakse tähelepanu keskkonnasäästliku mõtteviisi suunas, kus ka tegijad ise saavad targemaks ja teadlikumaks.

Päikeseauto ehitamise üheks ajendiks oli teiste hulgas tõsiasi, et Eesti on taastuvenergia näitajate poolest Euroopas viimaste seas ning kohalikus vaates pole transpordisektoris toimunud tulevikuvajadusi silma pidades piisavat innovatsiooni. 10 aasta jooksul jääb puudu ⅔ töötleva tööstuse inseneridest (OSKA, 2021)

Solaride´i tiimis, kus vabatahtlikena töötab enam kui 70 inimest, inspireerib nende räägitav lugu ka teisi olema jätkusuutlikumad. Keskkonnasäästlik mõtte- ja käitumisviis võib olla lahe ning projekti kaasatud noored on tihtipeale leidnud enda südameteema ning teevad konkreetseid samme, et maailma paremaks muuta.

 

pilt

 

 

Hääli kokku: 0