Hiiumaa Vallavalitsus

Hiiumaal on keskkonnateadlikkus ja keskkonnasõbralikkus viimaste aastate tooniandev märksõna. Rohesaare ideest on räägitud aastaid, nüüd on asutud sellele sisu andma ka valla tasandilt. Biolagunevate toodete tootmine või plastmassi ümbertöötlemine on ehk tuntumad ettevõtluse märksõnad. Festivalide ja ürituste korraldamisel pööratakse suurt tähelepanu keskkonnateadlikkusele. Ka ehitusprojektide elluviimisel lähtutakse üha enam keskkonnasäästlikkuse põhimõtetest. Lisaks on aasta-aastalt ümber vahetatud küttesüsteeme, eesmärgiga vanad õlikatlad säästlikumate ja tõhusamate lahenduste vastu vahetada.

Hiiumaa vald on uue jäätmekäitluseeskirjaga asunud tegutsema põhimõttel - kõige korrektsema jäätme saame jäätmete tekkekohas liigiti kogudes. Nii saavad kinnistuomanikud 2020. aastast tekkekohas üle anda lisaks olmejäätmetele ka segapakendit ja biojäätmeid. Vald on Hiiumaa jäätmejaama kaudu tegevust toetanud, pakkudes tasuta konteinereid. Lisaks jaganud biojäätmete korve koos biolagunevate kottidega, et ka toas oleks mugav biojäätmeid koguda. Igas osavallas ehk saare piirkonnas on suurem jäätmepunkt, kus saab tasuta ära anda viite liiki jäätmeid. Koostöös Uuskasutuskeskusega toimuvad korralike kasutatud riiete kogumisringid. KIK-i toel ka ohtlike jäätmete ning asbesti kogumisringid.

Suvel pakutakse turistile võimalust ettemakstud prügikoti kaudu tekkivad jäätmed mugavalt ja keskkonnasõbralikult koguda ja ära anda. Samas jäävad kindlasti alles prügikastid liigiti jäätmete kogumiseks ka avalikku ruumi, sh külastuskohtadesse ja randadesse.

Valla allasutused on keskkonnateadlikud ja koguvad jäätmeid liigiti, lasteasutused koolitavad selleks pidevalt lapsi ja noori. Asutused on ka aktiivsed KIK projektides osalejad.

Üheskoos väärtustatakse Hiiumaa looduslähedast elukeskkonda ning hoitakse oma saart.

Hiiumaa