Loo Keskkooli 10.-12. klassi õpilased

Loo Keskkooli gümnaasiumiõpilaste traditsiooniline rattamatk Jõelähtme vallas

 

Iga-aastane rattamatk toimub septembri teisel reedel. Kevadel planeerivad selle 11.klassi õpilased õpetajaga. Matk on 35-40 km ja selle käigus tutvustatakse noortele kodukoha looduslikke, ajaloolisi ning tänapäeva paiku. Kolme õppeaasta jooksul on iga marsruut olnud erinev.

Loo kooli õpilased ütlevad rattamatka kohta nii - matk on keskkonnasõbralik, sest me ei kasuta mootorsõidukeid ega rääma loodust. Oleme alati olnud aupaklikud külastades eramaad ning liikunud aladel, kus me ei kahjusta pinnast ega loodust meie ümber. Matka teeb eriliseks see, et me ei saa alguses kohe teada, kuidas teekond kulgeb. Igas peatuspaigas on mingi ülesanne, mis annab teadmisi või peab olema nutikas, et saada teada, kuhu sõit jätkub (nt on vaja minna kohta, mille viiteks on koordinaadid või ajalooline legend). Ratta puudumisel on alati leitud lahendus ning vähe on neid noori, kes ei ole osalenud kõigil kolmel matkal. Iga rattamatk väsitab tohutult, sest kuigi tundub, et elame tasasel maal on rattaga ronimist või niiskes võsas sumamist küllaga. Matk annab võimaluse iseennast looduses ja sotsiaalses keskkonnas paremini tundma õppida.

Meeldejäävamad hetked on olnud:

- Rootsi-Kallavere muuseumi külastus, kus on säilinud ja esitletud arhailine külakeskkond;
- ekstreemne liikumine prügila aia taga Rebalas;
- Jägala juga, kui saime minna veekardina taha ja platoo pealt tagasi;
- hiidrahnude otsa ronimine.

Tegemist on väga toreda matkaga, kus õpilasi ei heiduta vihm, tuul või mõni raske takistus. Koos hea seltskonna ning rõõmsa tujuga saab üle igast katsumusest. Üksteist aidatakse ning keegi ei jää maha! Jalgrattamatk on tore ühine ettevõtmine, kus saadakse uusi sõpru. Rattamatkast võtab osa väga palju noori ja seega on oluline turvalisus. Matka korraldajad püüavad paika seada parima ja ohutuma tee ning õpetajad sõidavad nii ees kui ka taga. On hea olla koolitöödest hetkeks eemale ja nautida loodust ning ikka õppides.