Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilasesindus

MOEDEMM "OLE NÄHTAV"

 

MOEDEMM on Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilasesinduse poolt korraldatav maakondlik moesündmus. Noored loovad ise rõivakollektsioone läbi taaskasutuse ja meeskonnatöö. Eesmärk on teadliku tarbimise ja kunstilise eneseväljenduse arendamine.

KJJG õpilasesinduse poolt korraldatav Moedemm on traditsiooniline sündmus ja toimus sel aastal 11. aprillil 2019 juba seitsmendat korda. Moedemm on välja kasvanud toonasest õpilasaktiivist ja on iga aastaga kooli ning huvijuhi toel aina edasi arenenud. Moedemm on igal aastal teinud muudatusi, et olla veel rohkem keskkonnasõbralikum. Kolmanda Moedemmi teema oli "Teine võimalus" ja sealt edasi on kõik Moedemmid läinud loodussõbralikkuse teed.

Selle aasta teema oli "Ole nähtav" ja rõivaid võis koostöös TalTech Virumaa Kolledžiga elektroonikaelemente kasutades (ka seal läksid käiku vanad internetikaablid) nähtavaks muuta või lasta fantaasial lennata ja kasutada kodus leiduvaid vanu CD-plaate, peeglikilde, helkureid. Kollektsioonide loomisel lähtutakse taaskasutusest ja isetegemisest. Sündmus on mõeldud kõigile Ida-Virumaa koolidele ning on ainulaadne meie piirkonnas. Koole on osalenud nii Kohtla-Järvelt, Jõhvist, Mäetaguselt, Iisakust, Ahtmest, Kiviõlist, Illukalt ja Kurtnast. See võimaldab taaskasutust tutvustada ka ülejäänud kogukonnale. Eelnevatel aastatel on toimunud töötoad vanast uue valmistamiseks (koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga) ja käsitöötundides valminud uuskasutuspõlled toodi samuti sel aastal poodiumile. Keskkonnateadlikku tarbimist ja taaskasutatavaid materjale kasutati ruumi dekoreerimisel, kasutusse läksid teisel ringil olevad dekoratsioonid või valmistati uued ja efektsed vanadest materjalidest. Koostööpartnerite abil saadi endale kasutamiseks poodiumid, prožektorid ja pimendavad kardinad. Paberimajandus asendati samuti võimalusel tehnoloogia kätesse.

Õpilasesinduse soov on, et Moedemm oleks keskkonda ja teadlikku moe tarbimist teadvustav oluline sündmus. Sel aastal premeeritakse osalejaid koostöös Estonian Fashion Festivaliga sõiduga (loomulikult bussiga, koos on loodust säästvam!) õppepäevale ja OmaMood moeetendusele, kus on ka olulisel kohal aeglane mood ning käsitöö. Moedemm näitab, kuidas olla moekas ja samal ajal hoolida keskkonnast!