Kohtla-Järve lasteaed Tareke

LOODUSLIKE MATERJALIDE KASUTAMINE

 

Projekti eesmärk oli jagada ideid, kuidas võib kasutada looduslikke materjale mängu- ja õppetöös. Läbi looduslike materjalide kasutamise õpivad lapsed armastama loodust.

 

Õpetajad ja lapsed korjasid 2018. aasta sügisel looduslikke materjale (tammetõrud, kastanimunad, kivid, käbid, puulehed, seemned jne) ning kasutavad neid mängu- või õppevahendina. Meie õpetajatele see oli suur väljakutse, kuna varasemalt tegid õpetajad õppevahendidise. Esmakordselt tehti õppevahendeid aga looduslikest materjalidest ning kuu aja jooksul valmistasid õpetajad ligi 100 õppevahendit. Kõigil oli võimalus väljendada oma loovust.

Lapsed ja nende vanemad tõid lasteaeda merekarpe, kive, puupulki, kastanimune, puuringplaate, käbisid, tammetõrusid, puulehti. Läbi looduslike materjalide kasutamise õpivad lapsed armastama loodust. Kõige suurem projekti tulemus on see, et lasteaias on olemas uued oma kätega tehtud õppevahendid, mis toetavad erinevaid lasteaia õppekava valdkondi. Lapsed said erinevate oma kätega looduslikest materjalidest tehtud õppevahendite abil arendada erinevaid oskusi.