Kalamaja Põhikool

Keskkonnanädal Kalamaja Põhikoolis

 

Kalamaja kool on 103 aastat vana ning asub superlahedas Kalamaja kogukonnas. Juba see on "miski", mis paneb meie kooli lapsed mõtlema ja tegutsema keskkonda säästvalt. Et kõik veel selgem oleks, korraldame juba üle 10 aasta kevadeti keskkonnanädalat!

Meie kooli kevadised keskkonnanädalad kaasavad kõiki meie kooli lapsi. Erinevaid tegevusi on palju, külas käivad mitmed looduse ning loodushoiuga seotud külalised (Loomaaed, Pandipakend, Keskkonnaamet, Tolliamet, aga ka meie kooli vilistlased, kes õpivad loodusega seotud erialasid ). Vanema kooliastme õpilased viivad noorematele läbi loodustunde, kus saavad olla õpetaja rollis ning tutvustada keskkonnaprobleeme (nt. kliima soojenemine, prügi jne.). Edukad on olnud vanapaberi kogumised ja väga tublilt on õpilased osalenud küünlatopside ning patareide kogumise kampaaniates (igal aastal oleme olnud Harjumaa piires ka ära märgitud!).

Kuna sel õppeaastal üldist kogumist ei toimunud, siis korraldasime selle oma koolis ise! Prügimäele mineku asemel sõidavad varsti ümbertöötlemisele 21 102 topsikut!! Tühjad pudelid kogunevad meil selleks ette nähtud konteineritesse, reedeti saavad lapsed taara ise ära viia ja saadud raha eest toetatakse kooli loomade (deegu ja kalad) toidu ostmist. Toidu raiskamine on meie kooli lastele võõras teema. Lihtsalt meie kooli toit on nii maitsev ja tervislik, et mitte midagi ei jää järele. Kes ei usu, tulge proovima! Keskkonnanädalal on mõnikord võimaluste piires valmistatud sööklas ka temaatilisi toite (nt iiri- või inglisepäraseid, et lõimida keskkonnanädalat teiste õppeainetega). Kindlasti on sel nädalal viktoriine ning võistlusi, osad neist toimuvad klassides, osad õues. Õueviktoriin ongi väga populaarne, sest küsimused on õue peidetud ning vastused ei ole üldse lihtsad.

Aga meie keskkonnanädala tipphetk on muidugi lemmikloomapäev, kui iga koolilaps tohib kaasa võtta suurele näitusele oma lemmiklooma. Keda kõiki meil pole küll nähtud - hiigelsuurtest tigudest kuldkaladeni! Isegi päris elus hobune oli ühel kevadel kohal. Lisaks loomade näitamisele kuulavad lapsed ka jutte loomade pidamisest, toitmisest ning õpetamisest. Me loodame, et meie kooli lapsed väärtustavad kogu maailma loodust ning hoolivad sellest praegu ja tulevikus!