Aivo Tamm

20 aastat zooloogiaringi juhendamist

 

Aivo Tamm juhendab Tartu Ülikooli loodusmuuseumis tegutsevat zooloogia huviringi. "Kui oled juba zooloogiaringi sattunud, on sellest ringist raske välja saada. Sind ümbritsevad huvitavad loomad ja sõbralikud kaaslased!" kiidavad tema õpilased.

 

Zooloogia huviring tähistas mullu sügisel oma 20. tegutsemisaastat. Algusest kuni tänaseni on ringi juhendanud Aivo Tamm. 2014/2015. õppeaastal osaleb huviringis ligi 120 õpilast 1. klassi õpilastest kuni abiturientideni. Zooloogiaring on väga populaarne just tänu Aivole. Ta on oma tööle väga pühendunud ning arvestab õpilaste tasemega. Iga laps saab ülesandeid, kus ta saab näidata oma teadmisi ja oskusi. Õpilased kiidavad head juhendajat ning mõnusat seltskonda.

  • "Aivo õpetab väikest nalja juurde lisades ja teemat õpilastele võimalikult huvitavalt serveerides." (Zooloogiaringi õpilane Mari Paberit aastal 2014)
  • "Aivo tunnid on alati väga hästi ettevalmistatud. Võib isegi öelda, et viimse detailini läbi mõeldud. Tema õppemeetod on uskumatult geniaalne, tekitab tuhina zooloogiaringi minna." (Zooloogiaringi õpilane Mirjam Grosberg aastal 2014)

Aivo räägib lastele nii kohalikest kui ka eksootilistest loomadest. Tundides vaadatakse loodusfilme, pannakse kokku puslesid, uuritakse mikroskoobiga veeelustikku, hoolitsetakse elavnurga loomade eest ning sõlmitakse sõprussuhteid.
Aastaringselt toimuvad loodusretked ja –laagrid, kus õpitakse tundma kohalikku loodust ning uuritakse loomade tegevusjälgi.

  • "Zooloogiaringi tegemised on mulle tutvustanud igast loodusvaldkonnast midagi." (Zooloogiaringi õpilane Pelle Mellov aastal 2014)

Huviringis õpitu ja kogetu on õpilastele kasuks tulnud mitmesugustes eluseikades. Nii mõnelgi noorel pole ülikooli astudes eriala valikul küsimust tekkinud – loomulikult bioloogia. Julgus tarantlit kätte võtta aitab edaspidigi iseennast ületada või hirmust jagu saada. Õppimisest vahel tähtsamgi on usaldusväärsete ja vahvate sõprade leidmine. Aivo on rahulik, sõbralik ja heatahtlik. Aivo tunneb huvi ümbritseva maailma vastu ning oskab märgata põnevaid pisiasju. Ta suudab suurepäraselt ka lapsi ja noori maailma teise pilguga vaatama panna. Aivo on väga hea eeskuju kõigile noortele loodushuvilistele.