Tallinna Magdaleena Lasteaia Krõlli rühm

Vanast ja kulunud pusle tükikestest ja kaartidest valmis kaunis jõulupärg!

 

Tallinna Magdaleena Lasteaia Krõlli rühma 4-6-aastased lapsed hoiavad loodust ja on keskkonnasõbralikud. Me ei viska prügi maha, me tegelema väga palju taaskautusega - anname vanale ja kulunud asjale uue hingamise.

Asjad kuluvad, kaovad ja järgi jääb tihti asju, mis leiavad tavaliselt tee prügikasti. Meie nii ei tee. Andsime lapsevanematele teada, et enne prügi välja viimist näidake kõik meile lasteaias ette, sest kunagi ei tea, millal midagi vaja võib minna! Rääkisime lastega prügi sorteerimisest: prügi teekonnast prügikastist jäätmejaamani. Lasteaias oleme me usinad prügisorteerijad ning aktiivsed taaskasutajad. Kas ka kodudes? Saime teada, et enamikes kodudes sorteeritakse prügi.

Uurisime ja kaardistasime paberi teekonda: millest tehakse paberit, raamatuid, postkaarte, puslet. Niisiis saigi aastate vältel kokku kogutud vanad pusle tükid. Võtsime ühe suure jäätisekarbi, mis on väga hea kogumiskast ning pusle tükikesi muudkui kogunes ja jäi ootama oma aega, et neist midagi põnevat teha. Enne jõule uurisime lastega jõulukaarte – uusi ja vanu. Kuna õpetajatel oli kogunenud väga palju erinevaid ja põnevaid kaarte, mida taaskasutada, hakkaski lastega kaarte uurides väike mõttekene liikuma. Teeme ise jõulupärja!

Töö alustuseks sorteerisid lapsed endale sobilikud pusle tükid valmis ning valisid välja omale meeldiva vana jõulukaardi. Kuna oleme vägagi taaskasutajad, siis liimi topsideks kasutame vanu kohvitopse, karpideks on vanad küpsisekarbid. Ja läkski tööks. Lapsed lõikasid kaardid sobivaks ning ääristasid pusle tükikestega. Kui töö oli kuivanud sai jõulupärgadele külge pandud kasutatud kinkepaelad. Valmisid meie kaunid jõulupärjad!