Plastivaba nädal 2019:Challenge Accepted - EMÜ Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts

Plastivaba nädal 2019: Challenge Accepted on üleriigiline kampaania, mille eesmärgiks oli panna Eesti inimesi märkama plastikut meie ümber ning teadlikkuse suurendamise läbi vähendada plastiku tarbimist. Samuti oli üheks kampaanias osalemise tingimuseks postitada sotsiaalmeediasse informatiivne pilt, mis jagaks nõuandeid teistele osalejatele, kuidas oleks plastikut alternatiivide abil lihtne vältida.

Nädala korraldamise ajendiks oli tähelepanu saamine meedias ning soovisime, et eestlased oleksid plastiku osas teadlikumad.

Nädala raames vähendasid ca 400-850 inimest (Facebookis osalejate + huvitujate arv) plastiku tarbimist ja ostmist. Eesti inimesed said sotsiaalmeedias jagada nõuandeid alternatiivide kasutamisest ning omavahel suheldes kogemusi vahetada. Ansambel Miljardid võttis plastivaba nädala suuremalt ette ning kasvatas sellest välja plastivaba kuu backstage'is.

Nädal oli õpetlik nii meile endile kui ka osalejatele. Usume, et nädalal oli suur mõju tarbijakäitumise muutumises ning loodetavasti tarbivad osalised nüüd igapäevaelus oluliselt vähem plastikut ka peale nädala lõppemist.

 

Plastivaba

Total votes: 34