Loodushariduslik näitus "Imeline Valgamaa" - Valga Muuseum

Valga Muuseumi loodushariduslik näitus viib külastaja rännakule Valgamaa küngastele, metsadesse, järvede sügavustesse ja jõgede kallastele. Tutvutakse mitmete Valgamaale iseloomulike liikide ja nende elupaikadega. Näitus heidab valgust ka asustuse tekkele Valgamaal ning inimese ja looduse suhetele minevikus ja tänapäeval.

Väga südamelähedane oli muuseumi idee lahendada näitus käsitööna, kasutades võimalikult palju taaskasutatud materjale. Samuti asjaolu, et näituse koostamisel on kaasatud Valgamaa õpilasi läbi õpitubade ja fotokonkursi. Näitusel on võimalik näha paremaid töid. 

Kunstnik Tiia Metsa poolt käsitööna valmistatud taaskasutatud materjalist 25-l näitusestendil on ohtralt illustratsioone ja «käed külge» lahendusi. Läbi mänguliste lahenduste õpib külastaja eristama puuliike tema lehtede kuju ning loomi käpajälgede järgi. Luubi abil on võimalik uurida Valgamaal elavat haruldast eremiitpõrnikat. Värvilised detailiderohked pildid aitavad tundma õppida Valgamaa jõgede haruldasemaid elanikke nagu vingerjas ja harjus. Eraldi stendid on pühendatud Karula rahvuspargile ja Otepää looduspargile.

Näitusega on võimalik tutvuda nii iseseisvalt kui ka muuseumitunni raames, mis sobib 7.-9. klasside õpilastele.

Üheks põnevamaks näituse juurde kuuluvaks atraktsiooniks on interaktiivne liivakast, mis võimaldab luua kineetilisest liivast imelisi värvilisi maastikke. Näituse idee autor ja kontseptsiooni koostaja on Marju Rebane, projekti lükkas liikuma Merili Madisoo.

Loodushariduslik näitus „Imeline Valgamaa“ valmis Valga Muuseumi eestvedamisel ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel. Tekstid koostasid ja metarjel kogusid Keskkonnaamet, Kristi Liiv, Margit Behrsin ja Pikne Kama. 

Teksti koostasid ja materjale kogusid Keskkonnaamet, Pikne Kama, Margit Behrsin ja Kristi Liiv.

Kunstiline teostus: Tiia Mets, Markus Bormeister, MTÜ Idealistid.

 

 

veekogud.jpg