Integreeritud õppetegevus "Ühe päevaga õpime looduses rohkem, kui 7 nädalaga toas" - Kuldre Kooli lasteaia Sipsik rühm Tähesipsikud

Kuldre Kooli lasteaia "Tähesipsikute"  liitrühmas on traditsiooniks kujunemas käia igal kevadel veekogu ääres ja pargis ning sügisel metsas ning soos õppimas. Lõbus õuesõppe päev on lasteaias väga oodatud. Lapsed on elevil, kuna saavad kaasa võtta oma piknikukoti ja minnakse lasteaiast kaugemale.

Uhtjärve Ürgorg  asub  meie lasteaiast 3 km kaugusel ja seal on väga mitmekesine loodus. Võimalik on tutvuda väikesel territooriumil erinevate veekogudega. Veekogudes elavaid kalu tutvustab meile kohalik kalamees. Väga põnev on kalu järvest püüda. Uhtjärves elavad kaladest koger, ahven, haug jt.

Kevadel õitseb metsa all ka väga palju kevadlilli (võsaülane, kollane ülane, lepiklill, harilik lõokannus, sinilill, kollane kuldtäht, paiseleht) ja Uhtjärve kaldad on väga mitmekesise taimestikuga. Seal on võimalik samal ajal tutvuda metsataimede ja veekogu ääres kasvavate taimedega.

Meie vallas asuv  SA Pokumaa korraldas  vahva ettevõtmise "Pokude loendus“, millest võtsime samuti osa.

Suurt elevust tekitab alati taaskasutatavatest materjalidest  varem valmistatud purjekate ujutamine ojal. Päriselt purjekad ojal sõita ei saa, kuid mängult mängida ju seda saame.

Kaasa võetud toidumoon on alati pakendatud pakenditesse. Kohapeal on väga hea õppida seda, mida tuleb teha tühjaks saanud pakenditega. Iga laagriplats peab peale meie külaskäiku jääma täpselt samasuguseks kui enne meie saabumist. Kõik mis loodusesse kaasa võtsime, selle ka tagasi  koju viime.

Looduslik seikluspark maha murdunud puude näol, on parim kehalise kasvatuse tund  mis üldse olla saab.

Ühe päevaga õpime  looduses rohkem kui 7 nädalaga toas.