Rohevest ja kestlik eluviis - Türi Kogukonnaselts MTÜ

Kestliku elustiili festival Rohevest sündis 2019. aastal projektipõhisena, aga südameasjana. Sooviti kokku tuua kogukond, kes mõtestaks elu kui tervikut - kestlik elustiil kõiges - pere, lapsed, loodusehitus, tasakaalus toit, oskused, kultuur, loodus ja ajalugu. Paljud oskused on hääbumas ning just ehitusalaselt tehakse palju rumalusi, hävitades väärt materjale ja asju.

Lisaks ehitab Türi kogukonnaselts 150-aastast „Konna“ maja näidis- ja eeskujumajaks. Maja hoovist on kujunemas kontserdi- ja kogukonnahoov. Kogu maja sisustus on kogukonnaannetustest. Ka ehituslik vanamaterjal pärineb piirkonna majade lammutustelt. Konnas on akna- ja ukseladu - tehakse nende taastamise teabepäevi. Korraldatakse talguid koos õppimisvõimalusega.

Seltsi aktivistidest ja peredest vahel küll Rohevesti korralduseks piisab, aga kaasamise ja järelkasvu peale mõeldes tehakse koostööd koolidega, pakutake kogukonnapraktikat ning 2020. aasta festivali aitas korraldada ka 8 vabatahtlikku noort. Kohalik omavalitsus toetab seltsi tegevust nii moraalselt kui ka tegevustoetusega. Kogukonna toel on saanud majja nõudelaenutus, maja on möbleeritud, talgutele-koolitustele tullakse.

Konnast inspireerituna sündis 2021. aastal Türil veel teinegi kogukonnamaja - Piparkoogimaja. Konna tegevusi on käidud vaatamas Raplamaa, Jõgevamaa ja Peipsiveere tegevusgruppidest, seltsi usk on tugev ja julgustatakse sarnaseid ettevõtmisi tegema mujalgi. Konna maja on kajastatud "Maahommikus" jt saadetes. 1. septembril 2020 väisas Konna maja president Kersti Kaljulaid.

 

rohevesti-hoovikontsert.jpg

 

konna-rahvast-rohevestil.jpg

Hääli kokku: 0