Ära Joo Plasti #minavastutan - JCI GO Koda

Kas teadsid, et alates 2000. aastast on maailmas toodetud sama palju plastikut kui kõikidel eelnevatel aastatel kokku? Sellest kolmandik on lekkinud loodusesse. Plastik saastab õhku, mida hingame, toitu, mida sööme ja vett, mida joome. Me neelame nädalas keskmisest 5 grammi mikroplastikut – seda on umbes ühe visiitkaardi jagu.

Üks lihtne võimalus on täita oma klaasist või metallist korduvkasutatavaid veepudeleid, mitte osta iga kord uut plastikpudelis vett.

Siiani on tehtud mitmeid kampaaniaid kraanivee joomise populariseerimiseks, aga pole pööratud tähelepanu taaskasutatavate pudelite täitmise lihtsustamiseks. Kampaaniaga on juba liitunud üle 50 söögikoha ja asutuse, kelle juures saab kindlasti oma veepudelit soovi korral tasuta täita.

Kampaania edastas inimestele lihtsa, kuid olulise sõnumi, mida endaga igapäevaselt kaasas kanda: nii inimese enda tervise kui ka meie keskkonna heaolu nimel on oluline asendada vee joomiseks kasutatav ühekordne plastikpudel korduvkasutatava pudeli vastu ning ühekordse kohvitopsi asemel kasutada enda termostopsi.

Kui iga inimene loobub aastas kasvõi ühest plastpudeli ostmisest, siis juba oleme 1,2 miljonit pudelit pidanud vähem tootma, transportima, müüma, sorteerima ning ümber töötlema.

Ära joo plasti

#minavastutan

 

Ära joo plasti pilt

Hääli kokku: 56