Üle-Eestiline nõudekorjandus - JCI GO KODA

18. oktoobril kuulutati välja üle-eestiline nõudekorjandus, kus kutsuti Eesti inimesi annetama oma kapinurka tolmama jäänud nõud JCI Maailmakongressi tarbeks, et vältida ühekordsete nõude kasutamist. Kokku oli vaja koguda vähemalt 5000 nõud igast liigist ( 500 taldrikut, tassi, nuga, kahvlit jne). Kokku koguti vähemalt 8000 komplekti ja palju muudki tarvilikku.

Kampaaniasse kaasati kogu Eesti elanikkond. Kampaaniast käidi rääkimas erinevates meediakanalites (nt Terevisioon, erinevad raadiosaated jne). Lõpuks rääkisid nõudekampaaniast kõik ning see osutus kogu konverentsi suurimaks kui mitte peamiseks kajastuseks. Isegi Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid tunnustas oma kõnes Clean World Dayl läbiviidud nõudekampaaniat.

Kogutud nõude baasil on tänaseks loomisel sotsiaalne ettevõte nimega NÕUKODA, mis hakkab nõusid välja rentima üritustele, kes soovivad vältida ühekordsete nõude kasutamist. Ettevõte tulem suunatakse uuesti keskkonnaprojektidesse.

Nõudekorjanduse projekt oli hea näide, et ka väga suurte ürituste puhul on prügi vältimine võimalik ning kõik on heast tahtest kinni. Paljud välismaalased andsid tagasisidena teada, et kogu konverentsi jätkusuutlik lähenemine jättis neile sügava mulje ja inspireeris järgi tegema.

 

Nõud pilt

 

Hääli kokku: 55