Kanakullide uurimisprojekt „RAADI RUUDI JA TIKSOJA TIKSI“ - Vabatahtlik röövlindude uurimisrühm

Kanakull on põline metsaliik, kes enamasti väldib asustatud alasid. Seda põnevam on teada saada, kuidas elavad Tartu linnas kanakullid, kes varustati kevadel vabatahtlike inimeste annetuste toel soetatud GPS saatjatega. Neid on õnnestunud jälgida kogu pesitsushooaeg kogudes olulist infot selle ohustatud liigi tegutsemise kohta inimese poolt tiheasustatud alal nagu seda on Tartu linn.

Kogu projekt toimus vabatahtlikkuse alusel ja selles lõid kaasa nii maailmatasemel teadlased ja kotkauurijad kui ka tudengid ja niisama loodushuvilised - professoritest kuni koolilasteni välja. Praeguseks lendab Tartus ja selle lähistel ringi kaks kanakulli eripaaridest, kes on varustatud GPS saatjatega. Läbi selle projekti saab anda soovitusi linnakeskkonna parendamiseks, et ka linn muutuks paljudele mittelinnaliikidele elamiskõlblikuks alternatiiviks, kui kaovad nende tavapärased elupaigad.

Projekti teeb erakordseks see, et need on Eestis esimesed saatjatega varustatud kanakullid. Kanakull on II kaitsekategooria kaitsealune liik, kelle põlisteks elupaikadeks on vanametsad ja suured metsalaamad.

Vaata videot https://arhiiv.err.ee/vaata/osoon-kanakull-loomade-jaljed-metsas-handka…

Hääli kokku: 123