Iganädalase keskkonnateemalise taskuhäälingu (podcasti) tegemine - Farištamo Eller

Muutuste esilekutsumiseks on kindlasti vaja suuri süsteemseid muutusi: seadusi ja regulatsioone. Et aga nendeni jõuda, on vaja ühiskonnas piisavat tahet muutusteks ja seda saavutame just läbi aktivistide, kes püüavad viia uut mõtteviisi võimalikult paljude teisteni. Keskkond ja sellega seonduvad probleemid pole Eestis just kõige paremini esindatud, ikka tundub see kellegi teise probleem olevat. Ometi on see teema, mis ei tohiks kedagi meist külmaks jätta, sest meid ümbritsev keskkond mõjutab otseselt meie elukvaliteeti.

Farištamo Elleri üheks suureks kireks ongi inspireerida meid kõiki tegema keskkonnasõbralikumaid valikuid ja olema nende valikute üle õnnelikud! Ja seda kõike läbi positiivse ellusuhtumise. Sest inimestena soovime tunda, et me kogu aeg areneme, et meie elujärg läheb paremaks. Samuti soovime, et meil oleks hästi mõnus, et me naudiksime elu, et meil oleks kerge, lõbus ja hea olla.

Kuidas aga teha nii, et me naudiksime  keskkonnasõbralikku mõtteviisi? Kuidas ühendada oma soovi areneda ning elu nautida ja keskkonnateadlikku maailmapilti? Sellele küsimusele otsibki ta iganädalases saates vastuseid koos väga erinevate põnevate külalistega – keskkonnaaktivistidega, teadlastega, loomakaitsjatega ja ka enda sõnul „täiesti tavaliste inimestega“.

Sest iga vestlus oluline – kunagi ei tea, mis on see piisk, mis mõjutab meid keskkonda ja keskkonna kaitsmist täiesti uue pilguga vaatama. Ja suured muutused algavadki ju üksikisikute valikutest!