Võsarühm 2021 - Tarvastu Lasteaia Naksitrallide rühm

Kahe aasta jooksul oleme käinud regulaarsetel avastusretkedel kohalikus võsas ja paisjärve ääres. Kui alguses olid lapsed veidi kartlikud ja kohmetud, siis käesolevaks kevadeks on neist saanud tõelised võsamängude nautijad. Seal on omad mäed, omad orud, omad kivid ja kännud. Laste oma mõttemaailma toel on nad hakanud mängude käigus kaitsma väikeseid puulapsi, ehitades nende ümber roigastest aiakesi. 

Väikesed seiklejad on ise algatanud jahimänge, mille käigus on avastatud sulgi ja luid ja ka poolikuid porgandid. "Kes käis, kes sõi, kes tõi?" on küsimused otse looduskeskkonnast, mis omakorda on suunanud lapsi rühmakeskkonnas teatmeteoseid uurima. Isadki viidi isadepäeval ja pimeduse saabudes laternamatkale, et oma võsaalune lemmik tegevuspaik ette näidata.

Roigastest ja keppidest onni ehitamine on laste üks lemmiktegevustest ja oh üllatust, advendi ajal kolisid neisse onnidesse päkapikudki sisse. Tegid lõket ja jagasid lastele advendituld.

Järveäärsetes mudastes lohkudes on "keedetud" erinevaid nõiasuppe, võsas luudasid meisterdatud ning "pokult pokule" hüpates tasakaalu harjutatud. Meie lapsed teavad, kuidas mudast kummikut välja tõmmata ja kuidas okste vahel liikuda selliselt, et sõber haiget ei saaks ning osatakse ka puid valida, millel ronimine on võimalik ja ohutu. Lastel on teadmised, kuidas eksimise korral käituda ja mida teha, kui kohatakse metsalooma.

Oma tegevusega oleme algatanud iga esmaspäevased virgutusjalutuskäigud tervele majale ning laste rõõmuks toimuvad võsaneljapäevakud, kus jälgime looduse muutumist ja mängime omi mänge. Inspireerisime ka oma muusikaõpetajat ning sellel kevadel toimus meie võluvõpsikus Naksitrallide võsalaul 2021 ehk muusikatund looduses. Ees on veel kevadine võsaretk, mille käigus anname laste peredele võimaluse osa saada looduskeskkondlikest loovmängudest.

  

20210429_115948.jpg