Loodushuvilised lapsed - Nurmenuku lasteaia Võilille rühm

Võilille rühma tegevused õppeaastal 2020/2021 on olnud tihedalt seotud looduse ja ümbritseva keskkonna tunnetamisel ja keskkonnateadlikkusel. Sügisel riisusime puulehti, korjasime kastanimune, tammetõrusid, käbisid. Korrastasime õues lillealused, lehed panime kompostiks. Kasutasime looduslikku materjali erinevates käelistes tegevustes. Jalutuskäikudel jälgisime lehtede langemist ja muutusi looduses. Õismäe tiigi juures veelindude tegemisi, lisaks rändlindude rännet ja orava toimetamisi.

Talvel jälgisime looduskaamerast linnu- ja hirvekaamerat. Meisterdasime lastega linnumaja ja panime selle õue. Matkasime talvises metsas, kelgutasime ja uurisime lindude ja loomade jälgi lumel. Meisterdasime lumest loomakujusid ja vahvaid lumememmesid. Tegime lastega ka lumest kohviku, kus sai juua sooja teed ning maiustada tervislike suupistetega. Tegime erinevaid jääst kaunistusi, kasutades kuivanud oksi, lehti, lilli ning erinevaid seemneid. Õismäe tiigi juures jälgisime lindude tegemisi ning arutlesime  ohtudest talvisel jääl. Lapsed said teada, kuidas tekivad lumi ja jää. 

Kevadel jälgime samuti looduse muutumist, lindude ja oravate tegemisi, rändlindude saabumist, kuulame linnulaulu. Tõime tuppa erinevaid oksi ja lapsed said jälgida pungade ning lehtede arengut. Samuti külvasime lilleseemneid, et need hiljem istutada õues olevatesse lillepottidesse. Istutasime ka tomatiseemneid ning jälgime nende kasvamist. Igapäevaselt vaatleme erinevate putukate tegemisi ka luubiga. Jälgime huviga looduskaamerast merikotka pere. Kevadel riisudes ja korrastades lastega õueala leidsime lehtede alt mõned idanenud kastanimunad. Panime need potti ja tõime tuppa. 

Igapäevaselt kasutame vanu ajalehti, reklaamlehti, puhtaid pakendeid, pudelite korke, kanga jääke, tapeedi jääke, munareste, pappkarpe. Sorteerime prügi. Lapsed teavad, et paberid, toidujäätmed ja pakendid käivad eraldi prügikasti.

 

121107549_343656436969196_7832668955849966577_n.jpg