Aitame neid, kes end ise aidata ei saa - Tallinna Liikuri Lasteaia 10.rühm

Tallinna Liikuri Lasteaial on au omada Rohelise Kooli lippu, mille eestvedajaks lasteaias on 10. rühma õpetajad. Väärtustades elukeskkonda, loodust, otsustasime aidata neid, kes enda eest ise seista ei saa.

Külma saabudes on meil traditsiooniks avada Linnusöökla. Teeme seda kõike rõõmuga, sest linnud, meie sõbrad, korjavad kahjureid aiamaalt, kus kasvavad õunapuud ja köögiviljad, millest osa kingime loomaaiale. Kinkisime Tallinna Loomaaiale 100 kg juurvilju. Kaasasime oma aktsiooni ka lapsevanemad ja teised rühmad. Enne lindude toitmist uurime lastega, millised linnud meie lähiümbruses elavad, mida võib lindudele söögiks panna, miks ja kuidas peab lindude söögikohti puhastama. Kevadel puhastasime vanad kuldnokamajad ja  panime isade abiga üles uued kuldnokapuurid. 

Jalutuskäikudel märgatud peremeheta koerad andsid tõuke otsida ühendust loomade varjupaigaga, sest lastel oli raske aru saada, kuidas loomadel polegi kodu. Pöördusime loomade varjupaiga poole sooviga koostööd teha. Sõbrapäev algaski aktsiooniga „Aita neljajalgset sõpra“. Lugesime ette loomade varjupaigast tulnud abipalve. Vestlesime, kust tulevad hüljatud loomad ja kuidas on nii, et kusagilt leitakse koer või kass, kelle karv on pulstunud ja kes näeb närb välja. Arutasime, mida teha loomadega, kes on vigastada saanud ja vajavad vältimatut operatsiooni.  Pärast piltide/fotode vaatamist hüljatud  haigetest loomadest kerkis lastele palju küsimusi ja neil oli soov haigeid neljajalgseid aidata ning nad terveks ravida. Kutsusime abiks osalema ka teisi rühmi.

Kandsime MTÜ arvele 170 eurot, korjasime kokku ja andsime varjupaigale üle tekke, pleede, kassimaja, mänguasju, toidunõusid,  200 kg kuivtoitu kassidele ja koertele, 100 kassi-või koerakonservi, kassiliiva ja kassivitamiine. Kõige toredam oli see, et 1 koer leidis uue armastava kodu.

Projektides osalemine võimaldab kasvatada lastes humaanset suhtumist ümbritseva keskkonna vastu, kasvatada vastutus-ja kohusetunnet.  Meie lapsed teavad, et kõikidel loomadel  ja lindudel on õigus täisväärtuslikule elule. Oleme uhked, et saime aidata!

 

loomade-varjupaika-2.jpg