Õnnetriinud metsas onni ehitamas ja jõulukuuske toomas - Padise lasteaia Õnnetriinude rühm ja õpetajad Evelyn Tammaru, Jaanika Kanemägi, Hille Sommer

Lasteaia õuealal saab palju huvitavaid tegevusi teha, aga kõrval asuvas metsas on veel põnevam. Lastega käiakse aastaringselt metsas loodust vaatlemas ja kogemas. Kevadeti saab kaselt mahla, suvel lilli ja mustikaid, sügisel seeni jne. 

Eelmisel sügisel toimus meie lasteaia kõrval metsas metsaraie ja maha jäi palju oksi. Õnnetriinude rühma lapsed koos õpetajatega otsustasid ehitada metsa onni. Koos leiti sobiv lohukoht, kuhu peale katuseks korjati ja tassiti oksad. Lapsed said teadmise, kuidas metsas käepärastest materjalidest loodust hoides on võimalik ehitada endale varjualune. Isevalmistatud onnis käiakse mängimas siiamaani. Seal on põnev ja fantaasiarikas mängida ning pidevalt täiendatakse onni. Onni ehitamise tulemusena on lastel üks kindel koht, kuhu nad tahavad ikka ja uuesti tagasi minna mängima.

Samuti leidsid Õnnetriinud oma jõulukuuse samast raielangilt. Maha oli võetud palju noori kuuski, mis olid sobivad jõulukuuseks. Õnnetriinud panid maha võetud kuused suurte puude alla ja külm ilm soosis õnneks puude säilimist kuni detsembrini. Advendiaja alguses tõid nad kuused rühma jõulupuuks. Nii said kuused veel ühe võimaluse lapsi rõõmustada.

 

178224533_212532756970715_6578786638823491561_n.jpg