Õues õppides olen õnnelik, sest saan tugevaks ja targaks - Viru- Nigula valla lasteaia Kelluke Kiisude rühm

Kiisude rühma õpetajad planeerisid  ja viisid õppetööprotsessi  läbi aktiivõppemeetodil  lõimides  õppimisse erinevates projektides osalemise. Kogu õppeaasta vältel oli lastel võimalus viibida palju õues uurides, katsetades, avastades see läbi  luues seoseid erinevate looduses toimivate protsesside vahel. Lapsed tundsid rõõmu kui külvasid kõrvitsaseemneid, kust hiljem korjasid ka saaki. Kõrvitsad saadeti loomaaeda osaledes projektis "Kõrvitsad elevantidele". 

Kiisude rühma lapsed  istutasid ise lasteaeda oma mänguväljakule sireliheki. Lapsed kaevasid, istutasid taimi ja  kastsid neid ning hoolitsevad jätkuvalt oma sirelite eest, neid rohides ja kastes. Lapsed tundsid rõõmu, kui avastasid võilillede ilu, kasulikkuse ja kasutamise mitmekesisuse (maalimiseks, mängimiseks, toidu tarvitamiseks).

Kiisude rühma lapsed said targemaks kui käisid " Maal elamise päeva raames" külas õpetajal maakodus, kuhu sõideti liinibussiga. Õpetaja juures õppisid lapsed tegema sügisesi aiatöid - korjasid ja pakkisid õunu, võtsid üles porgandeid, riisusid lehti. 

Lastes kasvas vastutus loodushoiu eest, kui nad said ise vabastada  metsa prügist ehk puhastada lasteaia loodusrada. Kiisude rühma lapsed tundsid rõõmu ja eduelamust, kui nad ehitasid koos isadega omale lasteaia õuealale mudaköögi. Lisaks on osaletud projektis "Linnusõbrad" - said lasteaia õuealale panna oma meisterdatud linnumajad. Lapsed said ka teadmisi, kui uurisid, avastasid ja päästsid putukaid osaledes jõuluprojektis "24 kinki loodusele".

 

kiisud-maal-aiatoid-tegemas.jpg