Kõduusside kodu Mann - Laupa põhikooli 6.-8. klassi LÕK kodunduse rühm

Kõduusside kodu luues söödeti neile koolisööklast saadud puuviljade koori, kohvipaksu ning muud sobilikku kraami. Niiskuse tasakaalu hoidmiseks kasutati paberipurustajast läbinud paberit, mida saadi kooli kantseleist. Kõduusside tegevuse protsessis tekkinud vedelik on väga hea väetis, seda  kasutati seemnete külvamisel ja kasvamisel kastmiseks. Selline vedelik soodustab seemnete idanemist ja taimede kasvamist.

Maitsetaimede seemnete külvamise topsid valmistati tühjadest vetsupaberi rullidest.  Külvitopsid asetati plastikkastidesse. Külvamine viidi läbi õpetaja aias mais 2020, kus järgiti ka kõiki viiruseaja reegleid. Seemnepotid on kasvamise ajal õpetaja kasvuhoones, kus mitu  korda nädalas käib üks õpilane neid kastmas ja jälgimas.

Hiljem kingitakse tärganud  seemnepotid 9. klassi lõpetajatele ja õpetajale. Lisaks taimepotile on kaasas ka  nö "sertifikaat", et  õpilased kasvatasid need ise kasutades kõduusside toodangut.

Õppeprotsessi käigus õpiti taaskasutust. Materjali hankimiseks oli vaja minna kooli - ja perekeskkonnast välja. Usside söötmise ajal jälgiti, et nende elukeskkond ei oleks liigniiske, samas oli vaja mõni ussike päästa vedeliku seest, sest muidu oleks ta hukkunud. Söök oli vaja tükeldada, et kõdunemisprotsess algaks kiiremini. Vaadeldi, kas ussid võtavad uue keskkonna omaks. Kontrolliti nende heaolu ka selle järgi, kas oli juurde tekkinud uusi ussimune ja väikeseid ussikesi.