Õnnelikest aednikest väikeste ettevõtjateni - Tallinna Lepatriinu Lasteaia Naerutriinude rühm

Naerutriinud külvasid kahte erinevat sorti peterselli, sidrunmelissi ja piparmünti. Lapsed olid väga hoolsad taimekasvatajad ning peagi olid pisikestest seemnetest sirgunud kenad taimed meie rühma aknalaual. Oli aeg taimed ümber istutada Lepatriinu õppeaeda. Kevadistele istutustöödele järgnesid suvised hooldustööd – kastmine, rohimine.

Sügisel ootas lapsi rikkalik maitsetaimesaak ning ühel toredal päeval said Naerutriinud väikeste meeskondadena minna õppeaeda värskeid ürte lõikama. Iga meeskond vastutas ja hoolitses enda töö eest. Sidrunmelissist ja piparmündist valmistasime teed ning peterselliga sai maitsestada erinevaid toitusid. Lapsed olid rõõmsad, et said ka koju kaasavõtmiseks valida endale maitsetaimekimbukese, mille kaudu arenes kindlasti loovus ning laienesid teadmised maitsetaimede kasutusvõimalustest.

Kuna petersell kasvas taimekastis endiselt väga rikkalikult ja kõike ise ei jaksanud ära tarbida, siis otsustasime sellest valmistada maitsesoola. Nii sai alguse meie „ettevõtlusõpe“ – laste enda kasvatatud saagist sai toode, mis läks müüki lasteaia perepäeval. Maitsesool sai pandud väikestesse purkidesse, mis olid toodud lapsevanema poolt. Nüüd oli tarvis maitsesoolale ka nimi välja mõelda – toimus konkurss nime valimiseks. Ühise otsusena võeti vastu, et tootele saab nimeks – LEPATRIINU ROHESOOL. Lapsed kujundasid ise ka sildid, kirjutasid nimed ning joonistasid.

23.nov toimuski lasteaia perepäev ning laat, kus Naerutriinud olid enda tooteid müümas. Lapsed said müügileti taga ise tegutseda, vastutada ning tunda uhkust tehtud töö üle.  Järgmisel päeval arvestasid väikesed ettevõtjad müügitulu kokku ning arutasid üheskoos, mida teenitud tuluga teha.

Õnnelikku õppe kaudu on väikesed rohenäpud saanud teadmise, et iga hoole ja armastusega tehtud töö kannab hästi vilja.  Ise algatada, tegutseda, hoolitseda ja vastutada pakub suurt rõõmu nii väikesele kui suurele. Iga õnnestunud ettevõtmine annab hoogu juurde järgnevateks sammudeks ning väikesed aednikud on  juba uute ideedega toimetamas.