Kassimuru istutamine turvakodu kiisudele - Pangapealse lasteaia Lainekrattide rühm

Meie lasteaias toimub projektõpe ning kogu õpptegevus toimub läbi mängu, reaalse kogemuse ning lapse huvidest lähtuvalt.  Kui assistent Siiri rääkis lastele enda kassidest ning sellest kuidas nad muru söövad, tekkis lastel palju küsimusi. Miks kassid muru söövad? Kuidas muru toas kasvab? Kas kõik kassid söövad muru?

Laste suurest huvist ning meie rühma traditsioone järgides võtsime ette kassimuru istutamise projekti. Lapsed olid kaasatud tegevusse algusest lõpuni. Projekti käigus õppisid lapsed läbi kogemuse ja läbi oma viie meele palju uusi oskusi ning teadmisi, alustades matemaatikast lõpetades eneseteenindus oskustega. Igaüks sai enda kasti kuhu panna muld, külvata seemned, hiljem igapäevaselt kasta ning vaadelda kuidas muru kasvab.  Lapsed vaatasid, uurisid, katsusid, haistsid, võrdlesid mulda, muru ning odraseemneid. Lapsed said teada, et taimed vajavad vett ning päikest, et kasvada. Paljud lapsed kuulsid esimest korda, et mõnel kiisul ei olegi kodu ning nemad elavad turvakodus.

Lapsed õppisid projekti käigus , et lemmiklooma võttes, tuleb ka tema eest hoolitseda kuni loom elab. Samuti said lapsed tunda rõõmu, mis tekib kui teistele head teha. Projektist osa võtmine oli lastele vabatahtlik ning võib öelda, et muru istutamine oli edukas. Kõik lapsed võtsid projektist osa, tundsid rõõmu tegevustest ning küsisid projekti vältel palju huvitavaid küsimusi ja lisasid omapoolseid mõtteid. Projekti lõpus vaatasime pilte kassidest, kes meie istutatud muru söövad. Järgmisel aastal on plaanis jälle kassidele muru istutada ning seekord viia muru ise kohale ja tutvuda turvakodu kiisudega.