Maailmakoristuspäev Uhtnas - Uhtna Põhikooli algklasside õpilased

Osalesime 21. septembris 2019 maailmakoristuspäeval. Usinateks prügikorjajateks olid kõik  2.klassi õpilased ja mõned eriti vahvad 2.-4.klassi pikapäevarühma õpilased koos õpetaja Margitiga.

Sissejuhatuseks jagasime Uhtna aleviku keskuse õpilaste vahel ära. Otsustasime, kes õpilastest ja missugust prügi korjama hakkab. Lapsed olid väga õhinal, kuigi üldiselt arvati, et ega me prügi küll ei leia. Uhtna on ju nii korras! Liikusime viieliikmeliste gruppidena.

Igas grupis oli oma “paberihunt”, “taarausuline”, “pisiprüginuhk”, “suurusehullustuses ülisuure prügi märkaja” ja “kõigesööja”. Paberihunt kogus kõikvõimalikku ja võimatut paberist ja papist prügi. Põnevaimaks leiuks oli hinnatud tunnikontroll. Taara viisime kohe peale prügiringkäiku Uhtna poodi ära ja saadud  2,5 euro eest saime osta maitsvaid küpsiseid – kogu meie kambale. Pisiprüginuhid leidsid märkimisväärselt koleda hunniku suitsukonisid, pulgakommipulki ning nätsujääke. Suurematest leidudest on ka pildil näha vana tandemjalgratta raam. Kõik ülejäänud prügi kogunes eraldi kotti, näiteks leidsime kraavikaldalt paarikilose lihakäntsaka.

Meie kool küll Eesti artisti ühiskontserti ei võitnud, kuid Uhtna sai tükimaad ilusamaks ning meie õpilased võitsid “parema silmanägemise ja prügi märkamise oskuse”.