Õpilasrühm/klass

Oktoobris 2019. aastal valmistasid Laupa põhikooli 6.-8. kl LÕKi kodunduse tunni õpilased kasutatud siirupipudelitest kõduussidele kodu, mis sai nimeks Mann. 

 

Kuivavate Tudre karstijärvede kallastelt rabakonna ja rohukonna kudu korjamine ning sellest kulleste suureks kasvatamine. Konnade lastekodu tulemusel ligi 1000-le konnale eluvõimaluse kinkimine ning samaaegselt ka lastes loodushoiu väärtustamine.

 

Vähem mänguasju, rohkem suhtlemist ning asjade taaskasutamist. Kokkuleppel lastega jätsime kasutusse lauamängud, pusled ja raamatud ning pühendusime taaskasutusele. Edaspidi jätkame  vähemate mänguasjadega ja muutunud väärtustega – on vaja õigeid asju ning sõpru.

 

Naerutriinud on innukad aednikud, kes kasvatasid eelmisel aastal õppeaias erinevaid maitsetaimi. Eesmärgiks oli laiendada teadmisi taimedest, olla leidlik ja loov kasutusvõimaluste otsimisel, tugevdada koostööoskusi ning tunda rõõmu aktiivsest osalusest õppeprotsessis. Laste pühendunud hoole all kasvanud taimedest sirgus eelmisel sügisel nii rikkalik saak, et otsustasime valmistada maitsesoola.

 

Tallinna Mardi Lasteaed osales projektis “Söödav linn” ja Naerulindude rühm valis lasteaia õuealal kasvatamiseks juurviljad. Sündis projekt “Lasteaiaõuest meie toidulauale”, mis leidis aset kevadest sügiseni aastal 2019 ja selles osalesid lapsed vanuses 4-5 aastat.

 

Pangapealse lasteaia Lainekrattide rühma traditsiooniks eesotsas assistent Siiriga  on juba kolmandat aastat koos lastega istutada turvakodus elavatele kiisudele muru. Sellel õppeaastal alustas Lainekrattides uus 3-4-aastaste rühm ning laste jaoks oli kõik uus ja väga huvitav. 

 

Kaisukarude rühm otsustas minna uurima tiiki, mis asub Väätsa mõisa pargis. Meie tegevuse eesmärkideks oli tutvumine veekoguga tiik, selle taimestiku ja loomastiku tundmaõppimine ja ohutu ning keskkonnasõbralik käitumine.

 

Osalesime 21.09.2019 maailmakoristuspäeval Uhtnas. “Prügi-inspektoriteks" oli 22 õpilast 1.-4. klassist. Kahe tunniga kogusime märkimisväärselt suure hunniku suuremat ja väiksemat prügi. Paljud lapsed tõdesid, et nad ei olnud varem märganudki seda prügi.

 

Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi 3K klass on õpetaja Maret Vandeli eestvedamisel kahe aasta vältel lõiminud õppetööga palju huvitavaid loodusalaseid vaatlusi, katseid, õppekäike ja muutunud õpikäsituse tunde.

 

Tähesipsikute integreeritud lõbus õppetegevus toimus terve päeva jooksul Uhtjärve Ürgorus. Õppetöö raames läbiti palju erinevaid teemasid.

 

Keskkonnaalane loovtöö plastivabast elust. Praktilises osas mõõdeti peres kasutatava plasti hulka enne ja plastivabalt elades. Tulemuseks 44,148 kg ja 61,776 kg plastikut aastas vähem uurijate näitel.