Kooliaed loomine õuesõppe jaoks loodusõpetuse tundides - Anna Afanasieva

Juba ammu on meie kooli õpetajatel tekkinud unistus luua ilusa kooliaeda koolimaja juures. See oleks väike kingitus meie õpilastele aga ka kogukonnale, sest kooli territooriumil jalutab väga palju Õismäe elanikke. 2019. aasta kooliaia juhendajaks on saanud algklasside õpetaja Anna Afanasieva hakkaski kujundama meie kooliaeda, mõeldes väga hoolikalt tulevikule: kuidas ma saame seda arendada, mida meie õpilased saavad sealt õppida? Tema poolt oli koostatud aia plaan ning taimede valik oli põhjendatud sellega, et aias oleksid igal aastaajal ilusad taimed. 

2019. aastal istutasid meie vilistlased ja kõige nooremad õpilased sireleid, õunapuid, kadakaid ning jugapuid. Oli väga tore vaadata, kuidas nii kooli õpilased kui ka naabrid jälgivad taimede kasvu ning märkavad väikeseid muudatusi - just nii algab armastus looduse vastu.

Anna on loonud suurepärase meeskonna ning aina rohkem õpetajaid panustavad kooliaia täiendamisele. Algklasside õpetajad koos Annaga istutasid aeda hortensiad, pelargonid ning ehinatsejad. Kõige huvitavam on aga nende taimede sünnilugu - taimed olid kasvatatud seemnetest LTT huviringi õpilaste poolt, kes hoolitsesid nendest enne oma uue kodukoha leidmiseni. Sellel aasta on kooliaeda elama tulnud ka lavendel, mandel, iirised, pojengid, tähtpea, naistenõges ja paljud muud ilusad taimed. Meie jaoks on oluline see, et paljud nendest taimedest on toodud kõrvalmajade elanike poolt, kes hakkasid ka panustama kooliaeda loomisele ja lahkelt jagasid oma suvilate sibulad ning istmikud.  

Oktoobris istutasid Anna ja õpilased 2000 krookust ning tulpi. Tulpide sibulad olid kingituseks Hollandi õpetajate poolt, kes külastasid meie kooli Erasmuse projekti raames. 2020. aastal õpetajad ja õpilased jätkasid aiatöid ja uuteks taimedeks on saanud 30 salvei taime. Aiatöödest võtavad osa algklasside õpilased ning kooli õpilasesinduse õpilased. 2020. aasta oktoobris kujundas Anna uued lillepeenrad tulpide sibulatega. Sibulaid istutasid 1. ja 12. klasside õpilased. Abituriendid kinkisid sibulaid meie esimese klassi õpilastele 1. septembril. See oli nende algatus ning suur tunnustus Annale - see tähendas seda, et tema töö on märgatud ja tunnustatud ka õpilaste poolt, kes peavad oluliseks jätkata seda traditsiooni. Tulpide arv ületas 1000 tükki. 

Tööõpetuse tundides valmistasid poisid puust konteinerid jääkainetest tekkinud biohuumuse jaoks. 2021. aasta kevadel olid toimunud aia koristustööd. Vaatamata raskele olukorrale ja suurele koormusele hoolitses Anna aia eest ise, kuna sel aastal ei saa me õpilasi appi kutsuda. Koos algklasside õpetajatega ta koristas aeda ning pani puudele linnumaju. Aeda on lisatud sinilill ja kopsurohi, et alustada varakult õitsvate lillede kasvamist.

Tänavu aprilli keskel on istutatud serrulata Kanzan, jaapani sakura, millest on saanud meie uhkus. Me väga loodame, et see puu toob naudingut ning rahu nii meie õpetajatele, õpilastele kuid ka kõikidele aega külalistele. 

Tänu Annale meie kooli ümber on loodud imeilus aed ja õpilased ning õpetajad võtavad aktiivselt osa aiatöödest ning lisaks on projekti kaasatud ka kogukonna inimesed. 
Meie kool on Rohelise lipuga tunnustatud kool ning me tahame, et see oleks ka sõna otseses tähenduses näha - et meie kooli ümber oleks ilus roheline aed. 

Link https://padlet.com/natalia_kislaja/c4wcyqy1hmly3ukb?fbclid=IwAR26le9gsf…;

 

pilt

Hääli kokku: 0