Puhta linna väikesed sõbrad - Jelena Karankevitš ja Kristina Tširuhhina

Projekt sai alguse laste huvist prügi teema vastu: lapsed märkasid, et mitte kõik inimesed ei viska oma prügi prügiämbrisse ja seda nii lasteaia ümbruses kui ka kogu linna territooriumil. Alustasime vestlust, miks see nii on ja mis saab prügiga tänavatel. Vaatasime lastega videosid ja PowerPoint'i esitlusi, lugesime raamatuid ja arutlesime jäätmete tekke üle ning kuidas need mõjuvad loodusele. Lisaks uurisime, mida saab inimene teha, et vähendada jäätmete hulka nt linnas.  

Jalutuskäikudel uurisime, kui puhas on meie linn, kas linnas on prügikonteinerid, jäätmemajad ja kuidas elanikud hoiavad linnas puhtust. Saime ka teada, kui toimub prügivedu. Uurisime, kui palju prügi tekib meie rühmas, mis jäätmed need on ja mida saab nendega teha.

Avastasime, et mõnedele vanadele asjadele saab uut elu anda ja meisterdasime isadega mänguasju paberirullidest. Sai suurepärane isadepäeva töötuba, kus pered meisterdasid rühmas mänguasjad ning mängisid koos.

Jõuludeks tegid lapsed lapsevanematega koos kamina pappkastidest, lapsevanemad jagasid oma ehitusmaterjalide jääke. Nii sai valmis jõulukamin, mis paigaldati lasteaia fuajeesse ja mida kaunistame igal hooajal erinevalt.

Puhtuse hoidmiseks lasteaias tegime teistele rühmadele kingituseks mõnusad õueprügiämbrid suurtest plastpudelitest, mille kaunistasime nägude, juuste ja loomakujudega. Kinkides ämbreid jutustasid lapsed naabritele puhtuse hoidmise, prügi sorteerimise ja vanadele asjadele uue elu andmise vajadusest.

Lapsed joonistasid ka plakatid, kuidas nemad kujutavad ette puhtuse hoidmist kodulinnas. Plakatid  kleebiti tahvlite külge ning lapsevanemad aitasid need paigaldada neisse kohtadesse linnas, kus on hädavajalik teavitada inimesi puhtuse hoidmisest.