Teeme elu kaunimaks ja rõõmsamaks - Kohtla-Järve Lasteaia Punamütsike rühm Siilike

Teeme elu kaunimaks ja rõõmsamaks - Kohtla-Järve Lasteaia Punamütsike rühm Siilike

Õueala kaunistamise eesmärgiks on looduse hoidmine, ümbritseva keskkonna kaunistamine ja kogukonnaelu rõõmsamaks tegemine. Protsessi alustati seemnete külvamisest ja istutamisest rühma aknale pottidesse ja kastidesse - lilled, tomatid, sibul ja till.  Lapsed külvasid, kastsid, jälgisid taimede kasvamist ning joonistasid ja pildistasid toimuvaid muutusi. Kui sibul ja till suureks kasvasid ning ka tomatid küpseks said prooviti neid ise ja kostitati külalisi.

Õue tehti lillepeenraid, kuhu istutati erinevaid lilli. Laste huvi kasvas nii suureks, et nad eksperimenteerisid ka teiste erinevate taimede kasvatamisega, nt tammetõrud ja kastanid istutati samuti potti ning jälgiti nende kasvamist. Õpetajad meisterdasid oma aiamaale Punamütsikese nuku, kes valvab aeda ning hommikuti ootab lapsi lasteaeda ja õhtul saadab koju. Lapsed koos õpetajatega õmblevad Punamütsikesele riideid ja vahetavad need vastavalt aastaajale - lastel kujuneb selge arusaam, kuidas vahetuvad aastaajad ning kuidas kõik looduses toimub.

Sügisel on aeg oma lilleaed talveks hooldada ning pärast talvel siinsamas suureks kasvanud kuuske jõuludeks kaunistada. Lapsed koos õpetajatega kaunistavad ka kive, meisterdavad plastikpudelitest  ja pottidest kujusid ning kaunistusi õuealale.Täname õpetajaid ja lapsi, et hoolitsete looduse eest  ja teete elu paremaks.

 

3.jpg

Hääli kokku: 55