Taaskasutusnädal koolis - Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool

Taaskasutusnädal koolis - Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool

Keskkonnanädalal toimusid erinevad töötoad, mida teise ja kolmandas kooliastmes vedas endine Põlva valla abivallavanem taaskasutuse ja upcycling teemal ning algklasside töötuba pakendikäitlusest vedas lapsevanem. Nädalaid varem alustasid taaskasutuse moeshow ettevalmistamisega tüdrukute klubi liikmed. Õmmeldi, kaunistati ja töödeldi ümber kasutuseta jäänud riideesemeid, millest said moeshow jaoks ja igapäevaseks kandmiseks vinged ja pilkupüüdvad riided, aksessuaarid. Moeshow esemete kohta koostati kogukonnale vaatamiseks padlet, et kõik tegevused oleks ka laiema kajastusega. Moeshow toimumise päeval nägi publik valmistöid ning sai kuulda ka nende loomislugu.

Taaskasutusnädala finiši sündmuseks oli näitus käsitööna tehtud taaskasutatud tekstiilidest, mille meisterdas meie kooli endine õpetaja Vaike Veeorg. Lisaks näitusele toimus täika. Täika osalustasu läks vilistlaste kokkutuleku fondi. Taaskasutusnädala järeltõuge toimub 03.05, mil kooli vilistlased tulevad tutvustama enda loodud prügi sorteerimise äppi.

Keskkonnanädalal said uue kasutuse esemed, mis muidu oleksid jäänud keldrisse või kuuri seisma või halvimal juhul leidnud tee lõkkesse. Kõik tegevused viidi ellu ressursisäästlikult ning palju kasutati digitaalset reklaami ja infovälja, et hoida kokku paberikulu. Innovaatilisus väljendub kindlasti loovuse arendamises upcycling kontekstis, kus leiti uusi loovaid lahendusi vanade või kasutuseta materjalide või asjade taaskasutamiseks. Kogu taaskasutusnädal loodi ka kogukonna tihedamaks kaasamiseks ning seetõttu kajastati tegemisi ning tehti reklaami nii digimeedias kui suuliselt. Kõik sündmused toimusid õpilaste, õpetajate ja kogukonna koostöös kaasates osalejaid, läbiviijaid ja juhendajaid.

 

img_6484.jpg

 

Hääli kokku: 3