Projekt „Ah, kuused-kuused!" - Tallinna Mustakivi Lasteaed

Projekt „Ah, kuused-kuused!" - Tallinna Mustakivi Lasteaed

Projekti „Ah, kuused-kuused!“ olid kaasatud kaheksa lasteaiarühma ja nende vanemad. Lapsevanemad tõid kasutatud kuuski kodust ja tükkideks hakitud kuuseoksi lasteaeda, et õpetajad koos lastega kingiks kuusele teise elu. Lapsed meisterdasid seepe, küünlaid ja lõhnakotikesi kuuseokka aroomiga. Kuusk on imeline tervendaja!

Lapsed koos õpetajaga tegid kuusest didaktilisi mänge, sensoorse raja meelte ja vestibulaarse aparaadi arendamiseks, jõulupärja, puitmänguasju, kaelaehteid emadele kingituseks. Lisaks kasutasid lapsed kuuseokkaid kleepimisel, mis arendas laste peenmotoorikat, stimuleeris laste aktiivsust, iseseisvust ja loovust. Poisid ja tüdrukud võtsid hakitud kuuseokkaid tee ja pudru valmistamiseks lindudele, erivajadustega lapsed valmistasid jõulupurgikesi jõuluaja mälestuseks, et seda  tunnetada läbi meelte - nuusutada, kompida ja vaadata. 

Vanade jõulupuude lasteaeda viimisega tekitasid pered vähem prügi ja jäätmed olid korduvalt kasutatud. Lapsevanemad ja lapsed teavad, et vanu asju võib taaskasutada, näiteks meisterdada vanast jõulupuust. 

 

mangud,-jouluparg,-kleepimine.jpg

Hääli kokku: 113