Roheline kooliruum - Darja Afanasjeva ja Darja Prokofjeva

Roheline kooliruum - Darja Afanasjeva ja Darja Prokofjeva

Rohelise kooliruumi projekt oli tehtud praktilise tööna ja Eesti Kooliruumi projekti raames. Rohelise kooliruumi otsustati teha Rohelend projekti raames. Selleks tehti joonismakett ja ka mõned 3D sisustusdetailid maketina.
Ideeks on anda kooliruumile uus ja täiustatud välimus, kuna interjöör on vananenud ja pole keskkonnasõbralik. Ideeks on vahetada vanad pingid uute ripptoolide ja kott-toolide vastu. Interjööri silmatorkavaim detail oleks aga särav liumägi, millelt saab 4. korruselt alla 3. korrusele, sest kool on "Liikuma kutsuv kool". Ripptoolite, paatide ja kott-toolide sisu tehakse taaskasutatavast kangast (vanad teksad, kanepinöör, sisuks kasutatud kilekotid). Energiasäästlikkusele mõeldes on vahetatud valgustite pirnid säästlikke pirnide vastu ja aknalauale päikesepaneelid. Lisaks kasvatatakse aknalaual e-kasvuhoones taimi (maitsetaimed sööklasse) või lilli, mis annavad rohkem hapnikku. Prügi sorteerimiseks on paigutatud 4 jäätmekasti märkidega.

Kokkuvõtteks on juba valminud suured teksakangast lamamispaadid, jäätmete sorteerimiskastid, e-kasvuhoone. Seda tegid õpilased tööõpetuse, bioloogia ja geograafia tundide raames. Õpilased said end proovile panna arhitektide, disainerite ja keskkonnaspetsialistidena. Nende jaoks oli see väga kasulik kogemus, sest roheline kooliruum toob kõigile rõõmu ja positiivse tuleviku. Oma projektiga tahtsid õpilased näidata ka eeskuju teistele õpilastele, kuidas käituda keskkonnasõbralikult, säästa energiat, vett ja teisi loodusressursse.

 

screenshot_20220412_160844_com.viber_.voip_edit_54594417034897.jpg

Hääli kokku: 82