Tiigrikutsude taimeriiul ja teeme ise mulda projekt - Tartu Karlova Lasteaed Sassi maja Tiigrikutsude rühm

Tiigrikutsude taimeriiul ja teeme ise mulda projekt - Tartu Karlova Lasteaed Sassi maja Tiigrikutsude rühm

Tiigrikutsude rühm koos lasteaiaga on igal aastal taimi kasvatanud aknalaual ehk harrastanud "aknalaua aiandust". Tuli idee teha oma köögivilja/maitsetaimede peenar lasteaia õuele, aga paraku asub lasteaia õueala kunagiste majade vundamentide peal ja seetõttu siis ei ole võimalik rajada päris peenart. Aga kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!
Lasteaiale tekkisid kauba toomise käigus euroalused ja sealt tuligi mõte teha neist taimeriiul. Alustuseks said alused peitsitud ja sügise saabudes sai sellest helkuripuu, mille küljest võis iga laps või täiskasvanu ennast helkuriga varustada.
2021. aasta kevadel toodi aga muld ja seemned. Kasvatuskastidena kasutati vanu õuemänguasjade kaste, rõdukaste ja lillepotte. Veebruarist aprillini külvasid, kastsid ja aitasid taimi ümber istutada Tiigrikutsude rühma lapsed. Mai keskpaigast kuni septembri keskpaigani sai taimeriiulis erinevaid taimi ja nende kasvamist jälgida kogu lasteaiapere.
Taimede kasvatus andis võimaluse lõimida erinevad õppevaldkonnad keskkonnakasvatusega. Lapsed õppisid loendama, mõõtma pikkust ja raskust läbi praktiliste tegevuste taimeriiuli projektis. Lapsed said teada, milliseid tingimusi vajavad taimed kasvamiseks. Kuna tegevused toimusid õues said lapsed palju liikuda ja viibida õppimise ajal õues. Taimeriiul andis linnalastele võimaluse näha, katsuda, noppida ja maitsta oma kasvatatud köögivilju - saime arendada laste tunnetust ja erinevaid meeli.
Talvel sai taimeriiulist lumine soovide laterna kodu ja paigalindude toidulaua paik.
Tänuväärne julgus teha mitte millestki midagi vahvat koos lastega jätkub ka sellel aastal.

 

taimeriiul1.jpg

 

Hääli kokku: 20