Taaskasutusprojektid "Päästame pakendid vaibaks", "Dollyd riidesse", "Sokiääred vaibaks" - Keila Sotsiaalkeskus ja Keila Rukkilille Lasteaed

Taaskasutusprojektid "Päästame pakendid vaibaks", "Dollyd riidesse", "Sokiääred vaibaks" - Keila Sotsiaalkeskus ja Keila Rukkilille Lasteaed

Taaskasutusprojekte oli mitu ja need teeb eriti vahvaks see, et osaleda saavad kõik - kogu lasteaiapere, kogukond, perekond, sõbrad/tuttavad kaugemaltki. Tegemist on saia-, leiva- ja sepikute kilepakendite taaskasutamisega. Lasteaed kogub, sorteerib ja viib siis Keila Sotsiaalkeskusesse. Nendest valmivad Helve käe all ja juhendamisel vastupidavad erksavärvilised vaibad, mida hea kasutada esikus, vannitoas, sauna eesruumis. Kõige suurem ja aeganõudvam ettevõtmine nende vaipade juures on pakendite kogumine ja ettevalmistamine, kudumine ise läheb kiiresti. Kannatlikkust nõuab ka lõikamine. Tegevusjuhendaja Helve Kokser lõikab ketaskääridega kilepakendite värvilistest osadest ribad, mõnest kilekotist saab ainult kolm-neli riba. Ühe sentimeetri vaiba kudumiseks kulub umbes 24-26 riba ehk seitse-kaheksa pakendit. Lasteaia ühekordsest panusest ja  pakendite kogusest jagub kahe 1,5 meetri pikkuse vaiba kudumiseks. Lasteaed korjab rõõmsalt pakendeid edasi ning kutsume üles kõiki meiega ühinema.

Teine projekt "Dollyd riidesse", kus koostöös aitas lasteaed sotsiaalkeskusel nukkude kehad vatiini täis toppida ning lapsevanemaid või vanavanemaid kutsuti heegeldama ja riideid õmblema. Valmis sai üle 30 nuku.

Kolmas projekt "Sokiääred vaibaks" sündis samuti koostöös, kus lasteaed aitas sotsiaalkeskuse eriliste inimeste jaoks vaibamaterjali ette valmistada. 

Projektide eesmärgiks on abistada nõrgemaid (kes ise ei oska kääre kasutada, sõlmida jms), kasutada uuesti materjale ja tugevdada omavahelist koostööd kogukonnas. 

 

257446342_232274235660383_5778688351947472845_n.jpg

Hääli kokku: 88