Suvelasteaed 2018 - 2020 - Tarvastu Lasteaed

Suvelasteaed 2018 - 2020 - Tarvastu Lasteaed

Suvi on puhkamise ja lustimise aeg. Laps, kes käib suvel lasteaias ei saa oma perega ei mere ega järve äärde nii tihti, kui see laps, kelle pereliikmed saavad suvel puhata. Seetõttu oleme oma suverühma lastele pakkunud alati võimalikult palju vee ja liivamänge.  Laste päralt on märg liivaala, mis toetab väga hästi laste loovust. Nii oleme aastate jooksul näinud,  kuidas tekivad järved, jõed ja kuidas ehitatakse sillad ja tammid. Talvel tubades rallitanud dziibid saavad suvel näidata oma õiget võimsust ja mütata tõelistes "mülgastes". Väikesed basseinid sulistajatele on ka juba aastaid suverühma õuel lapsi lõbustanud. Nii saavad veehirmud ületatud ning veeohutuski selgeks. Võimalusel on liivamänge korraldatud ka paisjärve kaldal.

Suvel on õue aeg ka alati pikem kui tavalisel lasteaiapäeval, ning lapsed jäävad juba hommikul vara õuemängudele. Tihti on ka suvine  toitlustamine toimunud õues, sest see on lastele väga meelepärane ning palju rohkem iseseisvust nõudev tegevus.

Ja kui tööl on õpetaja, kellel on võimalik tibud, kana ja koerake laste rõõmuks kaasa võtta, siis see päev on laste jaoks veel eriti korda läinud. Suvelasteaia rõõmud on otseses sõltuvuses ilmast, aga igas suves on päevi, kus vesi liiv ja lemmikloomad on meie laste päeva üks osa. 

 

20180802_095515.jpg

Hääli kokku: 0