Lõbus õppimine on tore! - Tallinna Arbu Lasteaed

Õues õppides võivad lapsed ümbritsevat maailma uurida ning saavad teadmisi ja oskusi loodusest. Meie lasteaiaõu on mitte ainult suur pügatud muruala rohkete atraktsioonidega, vaid koht, kus lapsed jälgivad, kuidas putukad elavad laste käega tehtavas putukahotellis ja märkavad lendavaid liblikaid, lepatriinu ja roomavaid sipelgaid. Vahva projekti „Maa ime – vihmauss“ käigus võivad lapsed vaadata, kuidas elavad vihmaussid ussilas, mõõta ja võrrelda neid omavahel, kaaluda, toita ja hoolitseda.

Luup ja fotoaparaat on „väike uurija” uued abivahendid. Liiv, kivi, pulgad, taimed nn on kontoritarbed, mis soodustavad laste loominguliste võimete arengut. Suurepärased õpetajad aitavad lastel avastada oma loomingulist potentsiaali ja luua tõelisi kunstiteoseid paberist, looduslikust ,materjalist ja jäätmetest. 2021. aasta märtsis tegid lapsed ja õpetajad lasteaia territooriumi kaunistamiseks  iga puu ümber jäätmetest olümpiajumalaid ja Eesti muinasjuttude kangelasi. Need tegevused toetavad ka eesmärke meie rahvusvahelise Erasmus + "Jätkusuutlikkusele, uuenduslikkusele ja edukusele suunatud õuesõpe" projekti. 

Reggio-pedagoogika mõisteid kasutades leidsime uusi võimalusi laste arenguks. Tavalised mänguasjad, mida poodides müüakse on enamasti kasutud. Meie lasteaed läks hoopis teist teed. Lihtsamaid mänge teevad lapsed iseseisvalt paberist, looduslikust ja jäätmematerjalist. Keerukamaid mänge aitavad teha õpetajad ja lapsevanemad. 

Lisaks on lasteaias loodud tingimused köögivilja-, ravim- ja maitsetaimede kasvatamiseks projektide "Aed aknal" ja “Linnaaianduse” raames. Tänu sellele tutvuvad lapsed mitte ainult taimede tervendavate omadustega, vaid jälgivad ka nende arengut ja hoolitsevad nende eest. Kasvatatud köögiviljadest valmistavad lapsed maitsvaid salateid ja kuivatatud maitsetaimedest teevad suurepärast käsitööd.  
 

mycollages.jpg