Kogukonnanäitus „Põhja – Tallinna õuesolemise paigad“ - Kopli Lasteaed

Põhja-Tallinn on kõige merelisem linnaosa: siin on 20 km merepiiri ja 11 sadamat. Koplis kasvavad ühed vanimad ja võimsamad Tallinna tammed, vanust 360 aastat. Samuti on siin toreda nimega tänavad - Pardiloigu, Hundipea ja ägeda nimega Jumalaema Kõikide Kurbade Rõõmu pühakuju kirik. 

Selleks, et tugevdada suhteid peredega lõi Kopli Lasteaed Padlet keskkonda virtuaalse näituse, kus pered saavad jagada ja noppida ideid kodukandi mõnusatest õuesolemise paikadest. Eestvedamisel peeti oluliseks:
●    ühise eesmärgi nimel tegutsemist ning kogukonnatunde suurendamist;
●    paikkonna eripära märkamist ja hoidmist ning maine kujundamist;
●    keskkonnateadlikkuse juurutamist läbi märkamise, väärtustamise;
●    tervisliku ja aktiivse eluviisi soodustamist.

Muinsuskaitse all olev Kopli Lasteaed on Tallinna kõige esimene lasteaed. Suure õue- ja mängualaga kogukonna lasteaed, mis asub looduslikult kaunil Kopli poolsaarel, kus jalutuskäigu kaugusel on pargid ja mererannad. Looduse hoidmine saab alguse märkamisest, mille mõju on igaühe käitumisel, harjumustel ja teadlikkuse tõstmisel. Selle näitusega soovime tähelepanu pöörata Põhja-Tallinna vaatamisväärsustele ning innustada märkama, vaatlema ja hoidma elus- ja eluta objekte olles füüsiliselt aktiivne. Noorena välja kujunenud liikumisarmastus ja – harjumus aitab täiskasvanuks saades kehalist aktiivsust säilitada. Kogukonna kaasamine aitab tugevdada suhteid lasteaia ja kodu vahel. Usume, et kui väärtustame oma paikkonda ja oleme pühendunud, tunneme rahulolu märkamisest, hoolimisest ja hoidmisest, laiendades sotsiaalseid omavahelisi suhteid. Uute paikade avastamine on rõõmutoov lastele ja vanematele ning võimaldab aktiivselt koos aega veeta.

Näitusele postitati 56 õues olemise paiga pilti ja tagasiside lapsevanematelt oli väga positiivne. Lisaks sai koroonaviiruse tõkestamiseks vältida ühistransporti ja rahvahulki ning leida perega koos tegevusi kodu lähedal. Liikudes jalgsi või rattaga hoiame looduskeskkonda ja tugevdame enda tervist!

 

pilt-2.1.jpg