Heategevuslik Küünlajaht - Haapsalu Vanalinna Lasteaiad

2020. aastal tähistati looduskaitse 110. juubeliaastat ning koguti 110 paid ehk heategu Eesti loodusele. Meie oma lasteaiaga soovisime ka panuse anda ning mõtlesime välja 5 paid, mille abil saame keskkonnale head teha. Üks meie pai oli heategevusliku keskkonda säästva projekti elluviimine. 

Perioodil 1.11.2020-31.01.2021 leidis aset heategevuslik "Küünlajaht", mille käigus kogusime teeküünaldest alles jäänud ümbriseid. Projekti eesmärk oli suunata nii töötajate, vanemate kui ka laste tähelepanu prügi õigele sorteerimisele vähendades alumiiniumist valmistatud küünlatopside sattumist tavaprügi sekka. Kogumiskampaania lõppedes viisime küünlaümbrised ümbertöötlemiseks kogumispunkti. Kampaania jooksul õnnestus küünlaümbriseid kokku koguda 46,2 kg, mis on koguseliselt ligikaudu 23 000 topsikest. Küünlaümbristest saadud raha annetasime Läänemaa loomade varjupaigale. 

Algselt oli projekti kaasatud Haapsalu Vanalinna Lasteaedade pered ja töötajad. Üsna ruttu sai selgeks, et saame appi veel palju teisi inimesi kogukonnast. Küünlatopse kogusid inimesed erinevatest Läänemaa paikadest, lisaks pani meie jaoks korjanduskarbid üles üks lasteaed Haapsalu linnas. Oma panuse andis ka Haapsalu Loomakliinik annetades omalt poolt suure koguse toidukraami varjupaiga koertele ja kassidele. 

Projekti idee pärineb varasemalt Kuusakoski eestvedamisel korraldatud Küünlajahist. Oleme väga rahul enda Küünlajahi tulemusega - saime üheaegselt teha pai Eesti loodusele ning aidata ka nõrgemaid. Rõõmustame, et meie kogumiskampaaniast võttis osa niivõrd palju inimesi. Meie soov on jätkata küünlaümbriste kogumise traditsiooni, mis võiks toimuda igal aastal jõuluperioodil, kui küünlaid põletatakse rohkelt. 
 

 

hvl-kuunlajaht-kotid.jpg