Õnnelik ÖKOlaps - Tallinna Kivimurru Lasteaed

Kivimurru lasteaia lapsed harjuvad lemmikloomade eest hoolitsema. Iga meie loodusnurga loom on määratud hoolitsemiseks ühele lasteaiarühmale. Loodusnurgas elavad hamster, kala, lind Achatina, teod, rohutirtsud, kilpkonn ja toataimed, mis vajavad hoolt ja kastmist ning on kaardistatud koos lastega. Hommikul tervitatakse lapsi ja vanemaid rõõmsameelse vidistamise ja teiste loomade elava liikumisega. 

Igal lasteaiarühmal on oma täisväärtuslikud suured peenrad taimede kasvatamiseks. Kevadel teevad lapsed koos õpetajatega kõik istutustööd ja suvel naudivad lõunaks värskeid ürte koos oma kurgi, tomati või redisega. Aias on ka sõstrapõõsaid ja maasikaid, lapsed ootavad oma saaki. Sel aastal osteti ja paigaldati ka kasvuhoone. Igal aastal istutavad lõpetajad lasteaia traditsiooni kohaselt territooriumile puu. Juba on olemas õunapuu, ploom, sirel, elupuu, tamm jne.

Kivimurru lasteaia lapsed võtavad alati osa õuetegevustest ja veedavad palju aega õues. Ekskursioone, loodusradadel käimist korraldatakse igal aastaajal. lasteaias on isegi traditsioon - igal talvel enne uut aastat läheme terve aiaga metsa uueks aastaks puud otsimas. Kui ta üles leiame, rõõmustavad lapsed, laulavad laule, peavad pikniku kuuma tee ja maiustustega. Lapsed teavad, et pärast metsas käimist ei tohiks sinna jätta mingit prügi.

Samuti on lapsed väga teadlikud prügi sorteerimise vajadusest ja loodusele ja inimesele ohtlike jäätmetest. Seetõttu on aia esimesel korrusel spetsiaalne kast, mida kutsume nimega  "Amps-amps". Sinna kogutakse kasutatud patareid ja akud, mille viime siis lastega koos kogumispunktidesse.
 

182100485_215055590065254_4719718066870353924_n.jpg